Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Zniszczenie mienia – sprawcy zatrzymani
policja

Zniszczenie mienia – sprawcy zatrzymani

Dwóch mężczyzn odpowie za uszkodzenie mienia, jeden zaś dodatkowo za kierowanie gróźb karalnych i naruszenie miru domowego.   Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj pełniący służbę w Okunince policjanci Oddziałów Prewencji Policji w Lublinie zostali skierowani przez dyżurnego włodawskiej komendy do jednego z pensjonatów, gdzie ujęto sprawcę wybicia szyby w samochodzie i zniszczenia jego powłoki lakierniczej. Z wstępnych ustaleń wynikało, że gdy jadący Audi młodzi ludzie zaparkowali w Okunince swój pojazd – przechodzący obok mężczyzna bez powodu kilkakrotnie kopnął w samochód wybijając szybę w tylnych drzwiach i uszkadzając powłokę lakierniczą pojazdu. Młodzi ludzie powiadomili policję i ujęli agresywnego mężczyznę do czasu przybycia policjantów. 22-latek z woj. mazowieckiego został zatrzymany w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W chwili zatrzymania miał przeszło dwa promile alkoholu w organizmie. Dziś mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia o wartości 500 złotych. Po wykonaniu czynności został zwolniony.

Dziś natomiast dyżurny włodawskiej Komendy odebrał zgłoszenie z Kaplonos o kierowaniu gróźb zabójstwa i zniszczeniu mienia w postaci drzwi. Ze zgłoszeniu wynikało, że wczorajszego wieczora jeden z sąsiadów groził 41-latkowi siekierą lub innym niebezpiecznym narzędziem i tym, że go zabije,  a następnie zaczął dobijać się do jego domu i wybił dziurę w drzwiach.  Nietrzeźwy sąsiad próbował otworzyć drzwi i ciągle grożąc zabójstwem chciał wejść do środka – uniemożliwił mu to pies i zapowiedź wezwania Policji. Dziś mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia o wartości 700 złotych, naruszenia miru domowego i kierowania gróźb karalnych. Po wykonaniu czynności został zwolniony.

Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie gróźb karalnych grozi do 2 lat pozbawienia wolności a w przypadku naruszenia miru domowego do jednego roku pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP B.Sz

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
1 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 56 o godz. 03:48 am UTC
Ten miesiąc: 58 o godz. 10-05-2022 09:03 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC