Home / Aktualności / Złote Włodawskie Dziewczyny !!!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Złote Włodawskie Dziewczyny !!!

Przez trzy dni hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie była areną zmagań najlepszych pięściarzy z całego regionu. Niedzielne finały wyłoniły 24 zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

W mistrzostwach okręgu wzięło udział 126 zawodników i zawodniczek z 19 klubów z całego regionu. Najwięcej emocji spośród walk niedzielnych finałów przyniosły pojedynki seniorów.

W klasyfikacji klubowej najlepszy okazał się Berej Boxing Lublin, drugie miejsce zajął KS Paco Lublin, na najniższym stopniu podium znalazł się KS Boks Lublin.

Dobrą pozycje zajął też włodawski „Mechanik”, z trójki uczestników stanął na podium, a nasze dziewczyny okazują się bezkonkurencyjne wszędzie gdzie wystartują, Beata Rusiecka oraz Małgorzata Choma zajęły pierwsze miejsca i zdobyły kolejne tytuły, trzecie miejsce wśród seniorów zajął Przemysław Nowosad który debiutował w walkach bez ochraniaczy na głowę, bardzo zbliżonych do walk zawodowych.

Najlepiej zaprezentowała się Beata Rusiecka która już czwarty pojedynek kończy przed czasem ( walkę Beaty można obejrzeć na portalu ogólnopolskim Bokser org Mistrzostwa okręgu Lubelskiego w boksie , pierwsza walka). Finałowa walka Rusieckiej trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Wszyscy zawodnicy są uczniami ZsZ nr 1 i II LO we Włodawie, wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki Starostwu Powiatowemu we Włodawie a przede wszystkim dzięki Panu Wiesławowi Blicharskiemu właścicielowi firmy Handbud wieloletniemu sponsorowi sekcji kickboxingu i boksu działającej we Włodawie.

Trener włodawskich kickboxerek i pięściarek Sylwester Protas powiedział że to wstyd że mamy takie dziewczyny we Włodawie które zna już cała polska a i za granicą dziewczyny wygrywają, ale to tylko gdy Pan Blicharski za sponsoruję wyjazd, a z Urzędu Miasta nikt się tym nie interesuje i dotacja pozwala zaledwie wykupić licencję które pozwalają przystąpić do rywalizacji.

Dobrze że Starostwo powiatowe jeszcze docenia sportowców fundując im chociażby stypendia i wspomagają sport finansowo.

Wszystkich chętnych którzy chcieli by w jakikolwiek sposób wesprzeć nasze złote dziewczyny prosimy o kontakt pod numer. tel 503 641 718 Dziękujemy. Dla przypomnienia prezentujemy wyniki naszych dziewczyn które reprezentują nie tylko miasto Włodawa ale powiat, województwo i kraj na mistrzostwach między narodowych. Zobowiązujemy się do reklamy sponsora jak i indywidualnych osób w każdej dostępnej formie.