Home / Aktualności / ZIP na miejscu
zip-baner

ZIP na miejscu

Coraz więcej pacjentów ma dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta. W przyszłym tygodniu do tej grupy będą mogli dołączyć mieszkańcy Włodawy i okolic, którzy nie muszą w tej sprawie jechać do Chełma czy Lublina.

W środę 23 października to przedstawiciele lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przyjadą do Włodawy, by ułatwić zainteresowanym wypełnienie odpowiedniego wniosku i odebranie hasła dostępu do systemu. Mobilne stanowisko NFZ będzie czynne w sali konferencyjnej urzędu miejskiego między 9.00 a 15.00.

Na bieżąco aktualizowany system ZIP pozwala znaleźć informacje na temat naszego leczenia, wykonanych badań, zapisanych lekach czy ich kosztach od 2008 roku. Poza tym jest w nim wykaz placówek świadczących usługi medyczne, a także informacje gdzie są najkrótsze kolejki do specjalistów, jak długo trzeba czekać na sanatorium, z jakich programów profilaktycznych możemy skorzystać i w jaki sposób leczyć się za granicą.

ZIP zawiera wyłącznie informacje z placówek, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Dzięki informatorowi i pacjentom, którzy mogą sprawdzać gdzie, jak i za ile byli leczeni, fundusz chce m.in. zapobiec płaceniu za fikcyjne świadczenia medyczne, czy przypadkom podwójnego brania pieniędzy za ten sam zabieg.

By uzyskać dostęp do swojego konta, należy się zgłosić z dowodem osobistym lub paszportem.

źródło: IAS

About TV Włodawa

9 odwiedzających teraz
0 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC