Home / Żerowanie na starszych
tv_trwam_1_0_0_0

Żerowanie na starszych

W powiecie włodawskim, głównie w małych wsiach, pojawili się przedstawiciele pewnej firmy, którzy straszą starszych ludzi brakiem możliwości oglądania TV Trwam lub słuchania Radia Maryja. Oczywiście mają na to receptę. Wystarczy kupić za ok. 1000 zł zestaw satelitarny…

Sprawa ma związek z zakończeniem nadawania sygnału analogowego i przejściem telewizji na system cyfrowy. Żerując często na niewiedzy, ludziom starszym wmawia się, że nawet odbiorniki radiowe przestaną odbierać ich ulubione stacje.

Według sygnałów od naszych czytelników, pojawili się w ostatnim czasie akwizytorzy firmy z Białej Podlaskiej. – Mojej 90-letniej matce wmówili, że jeśli nie zamówi u nich zestawu telewizji satelitarnej, to już niedługo nie będzie mogła oglądać ani TV Trwam, ani słuchać Radia Maryja – mówi pani Ewa. – Trzeba było od razu wpłacić zaliczkę. I moja mama oczywiście wpłaciła. Już jednak byłam u powiatowego rzecznika konsumentów, aby unieważnić umowę podpisaną przez mamę.

Takich naiwnych jest więcej. Podobno występują przypadki wpłacania połowy kwoty lub nawet całej sumy. Najczęściej jednak wpłacane są raty, z tym jednak, że wmawia się starszym osobom, iż odstąpić od umowy nie można.

Do sprawy wrócimy.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

15 odwiedzających teraz
2 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:12 am UTC
Ten miesiąc: 38 o godz. 02-06-2023 05:45 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC