Home / Aktualności / Żeby nie wyrzucać pieniędzy… w wodę
zalane działki3

Żeby nie wyrzucać pieniędzy… w wodę

zalane działki3Mieszkańcy ul. Chełmskiej we Włodawie muszą uzbroić się w cierpliwość. Nowa nawierzchnia na fragmencie tej drogi, który po większych opadach deszczu jest notorycznie zalewany, zostanie położona, ale dopiero po wykonaniu robót, umożliwiających pełne rozwiązanie tego problemu.  Ul. Chełmska nie ma odpowiedniej podbudowy, ani kanalizacji burzowej. W ostatnich latach miasto naprawiało nawierzchnię kilka razy, ale nie przyniosło to spodziewanych efektów.

- Ponowne zlecanie takich robót nie byłoby rozsądne, ponieważ nadal byłoby to tylko rozwiązanie doraźne. Chcemy rozwiązać ten kłopot długofalowo, a do tego jest potrzebna gruntowna przebudowa tego odcinka, łącznie z wykonaniem m.in. kanalizacji burzowej – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień. Ma ją wykonać Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które zgodnie z decyzją Rady Miejskiej, przejęło te zadania od samorządu.

Jak informuje prezes firmy Krzysztof Kot dokumentacja, potrzebna do wybudowania kanalizacji już jest przygotowywana, a same prace są planowane na pierwszą połowę przyszłego roku. Dopiero po zakończeniu tych robót miasto przystąpi do naprawy zniszczonej nawierzchni samej ulicy.

IAS

About TV Włodawa

20 odwiedzających teraz
2 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 01:20 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC