Home / Aktualności / Zebranie sprawozdawcze delegatów AK
zebranie AK

Zebranie sprawozdawcze delegatów AK

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie miało miejsce Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła we Włodawie. W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych z wicestarostą Adamem Panasiukiem na czele, który od lat aktywnie współpracuje ze środowiskiem ŚZŻAK. Gospodarzem spotkania był Edmund Brożek – Prezes Zarządu AK we Włodawie, tym razem w asyście m.in. radnego powiatowego – Wiesława Holaczuka. Gościem specjalnym był Andrzej Odyniec – dyrektor wydziału Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wicestarosta A. Panasiuk, dziękując za zaproszenie na to zebranie, podkreślił wielką wagę, jaka powiat włodawski przykłada do współpracy ze środowiskami kombatanckimi, w tym zwłaszcza środowisk, które przez wiele lat musiały działać w ukryciu. – Państwa chlubna przeszłość i obecna działalność zasługują ze na uznanie i szacunek – powiedział wicestarosta. - Jesteśmy dumny, że tak ważne i historycznie umocowane środowisko, jakim jest ŚZŻAK, aktywnie działa na rzecz dobra publicznego. Państwa aktywność jest dla nas wzorem społecznej działalności.

Wśród wielu punktów zebrania znalazły się m.in. sprawozdanie prezesa z rocznej działalności zarządu koła. Obecni jednogłośnie docenili dotychczasową działalność Zarządu Koła z Edmundem Brożkiem na czele. Wyjątkową formą tego docenienia były złożone przez panie z Wyryk – Marzenę Trociuk i Wiesławę Bylinę – życzenia z okazji 91 lat życia oraz 25-lecia przewodniczenia kołu ŚZŻAK we Włodawie.

Podczas zebrania najaktywniejszym działaczom wręczono okolicznościowe medale.

W zebraniu uczestniczyli licznie przybyli goście ze środowisk zaprzyjaźnionych z kołem AK.

 

źródło : Starostwo Powiatowe Włodawa

About TV Włodawa

5 odwiedzających teraz
0 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 11:10 pm UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC