Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Zebranie sprawozdawcze delegatów AK
zebranie AK

Zebranie sprawozdawcze delegatów AK

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie miało miejsce Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła we Włodawie. W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych z wicestarostą Adamem Panasiukiem na czele, który od lat aktywnie współpracuje ze środowiskiem ŚZŻAK. Gospodarzem spotkania był Edmund Brożek – Prezes Zarządu AK we Włodawie, tym razem w asyście m.in. radnego powiatowego – Wiesława Holaczuka. Gościem specjalnym był Andrzej Odyniec – dyrektor wydziału Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wicestarosta A. Panasiuk, dziękując za zaproszenie na to zebranie, podkreślił wielką wagę, jaka powiat włodawski przykłada do współpracy ze środowiskami kombatanckimi, w tym zwłaszcza środowisk, które przez wiele lat musiały działać w ukryciu. – Państwa chlubna przeszłość i obecna działalność zasługują ze na uznanie i szacunek – powiedział wicestarosta. - Jesteśmy dumny, że tak ważne i historycznie umocowane środowisko, jakim jest ŚZŻAK, aktywnie działa na rzecz dobra publicznego. Państwa aktywność jest dla nas wzorem społecznej działalności.

Wśród wielu punktów zebrania znalazły się m.in. sprawozdanie prezesa z rocznej działalności zarządu koła. Obecni jednogłośnie docenili dotychczasową działalność Zarządu Koła z Edmundem Brożkiem na czele. Wyjątkową formą tego docenienia były złożone przez panie z Wyryk – Marzenę Trociuk i Wiesławę Bylinę – życzenia z okazji 91 lat życia oraz 25-lecia przewodniczenia kołu ŚZŻAK we Włodawie.

Podczas zebrania najaktywniejszym działaczom wręczono okolicznościowe medale.

W zebraniu uczestniczyli licznie przybyli goście ze środowisk zaprzyjaźnionych z kołem AK.

 

źródło : Starostwo Powiatowe Włodawa

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
3 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 01:15 am UTC
Ten miesiąc: 75 o godz. 05-24-2022 03:30 pm UTC
Ten rok: 112 o godz. 02-01-2022 06:07 am UTC