Home / Zdrowie wygania z Karczmy
karczma poleska

Zdrowie wygania z Karczmy

Karczma Poleska w Kołaczach zmieniła właściciela. Antoni Kobielas, który zbudował Karczmę, odsuwa się od interesów z powodów zdrowotnych. Lokal przejął młody przedsiębiorca spod Lubartowa. I ma pełno pomysłów na jego rozwój.

Karczma Poleska znana jest w regionie dzięki skansenowi i znakomitej kuchni domowej. W lokalu, oprócz tradycyjnych pierogów, można było zjeść bomby różanieckie, babkę ziemniaczaną a także niektóre potrawy z kuchni żydowskiej i ukraińskiej. Ale nie tylko z powodu tradycyjnego jadła Karczma znana jest w regionie. Jej właściciel, Antoni Kobielas, jako jeden z pierwszych przedsiębiorców uzyskał na postawienie Karczmy unijne dofinansowanie w 2005 roku z Sektorowego Programu Operacyjnego. Budowie Karczmy a potem jej otwarciu towarzyszyła dobra promocja.

Kilka miesięcy temu pojawiły się ogłoszenia o sprzedaży Karczmy. W kwietniu lokal zmienił właściciela. Obiekt wydzierżawił z prawem pierwokupu młody przedsiębiorca spod Lubartowa.

- Niestety, zdrowie nie pozwala mi już angażować się w działalność gospodarczą – mówi A. Kobielas. – Po prostu nie daję już rady. Pojawili się młodzi ludzie z otwartymi głowami i pomysłem na życie.

- Trafiliśmy tutaj przez przypadek – mówi Michał Bernacki, dzierżawca Karczmy. – Chcemy rozwijać ten interes. Najpierw poszerzymy skansen, tworzymy łowiska i zarybiamy stawy, postaramy się rozbudować bazę noclegową, aby stworzyć przynajmniej 50 miejsc, a w przyszłości chcemy stworzyć też minizoo.

Karczma znajduje się w Kołaczach w gminie Stary Brus.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

18 odwiedzających teraz
1 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 08:59 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC