Home / Zdecydowanie wygrał w dogrywce
antoniuk-tomasz-andrzej

Zdecydowanie wygrał w dogrywce

(15 kwietnia) Tomasz Antoniuk wójtem gminy Urszulin. Taki wynik drugiej tury przedterminowych wyborów przewidywało wielu. Antoniuk zwyciężył, otrzymując 977 głosów. Jego konkurenta – Dariusza Kozłowskiego – poparły 563 osoby.

 

W drugiej turze wyborów (15 kwietnia) zmierzyli się dwaj pracownicy Urzędu Gminy w Urszulinie: Tomaszem Antoniuk i Dariusz Kozłowski. Większość jako zwycięzcę typowała T. Antoniuka, który w pierwszej turze uzyskał niemal tyle głosów, co łącznie sześcioro jego konkurentów. Prognozy większości okazały się trafne. W trzech z czterech komisji obwodowych Antoniuk wyraźnie pokonał swojego rywala. Jedynie w Woli Wereszczyńskiej uległ mu trzema głosami. Najważniejszy był jednak Urszulin, gdzie głosowała ponad połowa wszystkich mieszkańców gminy – tam Antoniuk zdecydowanie pokonał Kozłowskiego.

T. Antoniuk jest doskonale znany w gminie Urszulin, a poza jej granicami rozgłos przyniosła mu gra w zespole „Rotten Bark” (jest gitarzystą) i udział w finale programu „Must Be The Music” w Polsacie. – Oczywiście, najważniejsza jest jednak jego dotychczasowa działalność na rzecz gminy – mówi jeden z włodawskich samorządowców.

Frekwencja nie była rewelacyjna. Nie przekroczyła połowy uprawnionych – wyniosła 46,04% (1540 osób na 3388 uprawnionych). Być może byłaby większa, gdyby nie zimna, deszczowa pogoda. Najwięcej mieszkańców przychodziło to urn po mszach. Incydentów nie zanotowano.

Przedterminowe wybory są skutkiem śmiertelnego wypadku poprzedniego wójta gminy – Romana Wawrzyckiego, który nieszczęśliwie postrzelił się podczas polowania 2 stycznia br. w Wielopolu.

W najbliższym numerze zapytamy nowego wójta o plany na przyszłość. Zadamy m.in. niewygodne pytania: o likwidację szkół, o dziurawy budżet i o 9-tysięczną pensję wójta.   

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 11:44 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC