Home / Aktualności / Zdążył uratować życie i zatrzymać sprawcę
krasnystaw pol

Zdążył uratować życie i zatrzymać sprawcę

krasnystaw polKierowca pojazdu, którym poruszali się podejrzani o kradzież paliwa, wjechał wprost na policjanta, by uniknąć kontroli. Po 16 minutach dramatycznego pościgu został zatrzymany przez tego samego policjanta. Podczas ucieczki 22-letni kierowca vw polo jadąc nawet 150 km/h popełniał szereg wykroczeń drogowych stwarzając realne zagrożenie na drodze zbierając 106 punktów karnych. Mundurowi ustalili też, że 22-letni pirat drogowy nigdy nie posiadał prawa jazdy, był też poszukiwany przez organa ścigania. Sprawca odpowie za usiłowanie zabójstwa policjanta, kradzieże i wykroczenia. Grozi mu 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ FILM

Wczoraj przed godziną 18-stą policjanci krasnostawskiej drogówki pełnili służbę radiowozem z videorejestratorem na ul. Lwowskiej w Krasnymstawie. W trakcie kontroli motocyklisty, drogą radiową usłyszeli komunikat dyżurnego policji o kradzieży paliwa na stacji w Wólce Orłowskiej. Kradzieży tej dokonali poruszający się vw polo koloru czerwonego, którzy po zatankowaniu odjechali nie płacąc. Słysząc to jeden z policjantów stanął przy radiowozie, aby obserwować trasę. Po krótkiej chwili zauważył zbliżający się pojazd odpowiadający danym z komunikatu. Funkcjonariusz za pomocą tarczy dał mu sygnał do zatrzymania się. Kierujący osobówką początkowo zwolnił i zjechał na prawy pas ruchu, po chwili jednak przyspieszył i próbował przejechać policjanta. Potrącił go i zaczął uciekać w kierunku miasta. Na szczęście policjant poza siniakami nie odniósł poważniejszych obrażeń. Wsiadł do radiowozu po stronie pasażera i obaj policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym mężczyzną używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
Sprawca nie reagował, uciekał z prędkością nawet do 150 km/h, zmuszając innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze czy gwałtownego hamowania. Ponadto w trakcie ucieczki kierowca dopuścił się szeregu wykroczeń – niestosował się do linii podwójnej ciągłej, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, jechał po nieprawidłowej stronie drogi oraz powodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W Siennicy Różanej stróże prawa zatrzymali kierującego, którym okazał się 22-letni mieszkaniec Chełma. Wraz z nim podróżował o rok młodszy kolega z Rejowca.
Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego, młodzieniec był trzeźwy. Ustalili też, że 22-letni pirat drogowy nigdy nie posiadał prawa jazdy. Na koncie miał już kilka przestępstw i wykroczeń, poszukiwany był też do ustalenia miejsca pobytu i uregulowania grzywny. Został zatrzymany w policyjnym areszcie podobnie też jego kolega. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni dopuścili się co najmniej kilku kradzieży paliwa na terenie województwa. Funkcjonariusze wyjaśniają jeszcze ten wątek.

Chełmianin odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza policji, popełnione wykroczenia drogowe oraz kradzieże paliw. Policjanci wnioskować będą, aby prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Z odpowiedzialnością karną musi także liczyć się jego kompan.

źródło: KWP

About TV Włodawa

9 odwiedzających teraz
2 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC