Home / Sport / Zbigniew Boniek przyjedzie do Włodawy?
mlks2012

Zbigniew Boniek przyjedzie do Włodawy?

W ubiegłym tygodniu w klubie Włodawianki odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie, na którym wybrano nowe władze. Najważniejsze zadanie dla nowych władz w przyszłym roku to utrzymanie piłkarzy w IV lidze i organizacja 90-lecia klubu. – Podczas ostatniej wizyty w Lublinie Zbigniew Boniek obiecał mi, że przyjedzie do Włodawy świętować z nami jubileusz. Mam nadzieję, że dotrzyma słowa – mówi Nilipiuk.

 

 

Znalazło się w nich pięć osób: Witold Dudzik, Tadeusz Borkowski, Paweł Soroka, Stanisław Twaróg, Tadeusz Klepacki. W tym tygodniu mają się ukonstytuować.

– Moim faworytem do objęcia funkcji prezesa jest były zawodnik i trener Witold Dudzik – mówi wprost Ryszard Nilipiuk, były już wiceprezes Włodawianki ds. piłki nożnej. – Nie kandydowałem do nowego zarządu, ale zostaję w klubie i nadal będę robił to co robiłem do tej pory – przyznaje Nilipiuk. Oprócz niego z wyborów zrezygnował także dotychczasowy prezes Dariusz Koziej.

Podczas obrad, na których pojawiło się około stu osób, w tym 80 uprawnionych do głosowania, zapadła decyzja o wyłączeniu z klubu sekcji zapasów. – Zapaśnicy utworzyli swoje stowarzyszenie i będą działać samodzielnie. To było planowane od dawna, więc nie jest zaskoczeniem – podkreśla Nilipiuk.

Od klubu planowano również odłączyć sekcję tenisa stołowego i zmienić nazwę na KP Włodawianka 1923 Włodawa. – Zgłosiłem taki wniosek, ale okazało się, że tenisiści muszą poczekać do końca sezonu żeby wprowadzić takie zmiany u siebie, więc go ostatecznie wycofałem. Nie wykluczam jednak, że wrócimy do sprawy – przyznaje Nilipiuk.

Członkowie klubu z Włodawy wystosowali też na walnym petycję do władz miasta o zwiększenie w przyszłorocznym budżecie pieniędzy na sport. Teraz wszystko leży w rękach radnych, którzy wkrótce będą glosować na planem miejskich wydatków w 2013 roku.

foto: Krzysztof Skibiński

 

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
3 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC