Home / Aktualności / Zawód: dyrektor
szpital janów lubeslki

Zawód: dyrektor

Andrzej Wiśniewski, przez kilka lat dyrektor włodawskiego szpitala, wygrał konkurs na dyrektora SP ZOZ w Janowie Lubelskim. Pokonał sześciu konkurentów. Będzie dojeżdżał do pracy… 150 km w jedną stronę.

Andrzej Wiśniewski, dyrektor SP ZOZ we Włodawie w latach 2005-2011, został wybrany na dyrektora szpitala w Janowie Lubelskim. Zmiana związana była z wygaśnięciem kontraktu dotychczasowego dyrektora Zbigniewa Widomskiego. Na członkach komisji konkursowej A. Wiśniewski zrobił podobno piorunujące wrażenie. Pokonał w cuglach aż sześciu kontrkandydatów, w tym wielu lekarzy o bogatym „dyrektorskim” doświadczeniu (A. Wiśniewski z wykształcenia jest politologiem, a z zawodu menadżerem, współzałożycielem polsko-norweskiej firmy „Wisberg” we Włodawie). Na pewno procentowało doświadczenie w prowadzeniu włodawskiego szpitala.
A. Wiśniewski będzie miał jednak niełatwe zadanie. Szpital w Janowie jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Konieczne są redukcje i zwolnienia, a kontrakt zapowiada się jako niewidoma.
A. Wiśniewski odszedł z posady dyrektora SPZOZ we Włodawie w wyniku żądania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które wykryło nieścisłości w jego oświadczeniu majątkowym. Sprawa trafiła do sądu, jednak z powodu znikomej szkodliwości czynu, została umorzona.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

4 odwiedzających teraz
0 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC