Home / Zatrzymano przemyt papierosów o wartości ponad 300 tyś.
osowa53

Zatrzymano przemyt papierosów o wartości ponad 300 tyś.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w dniu 5 kwietnia br. w m. Osowa, powiat włodawski, zatrzymali 29-letniego mieszkańca Lublina, który przemycił wyroby tytoniowe w postaci: 599 920 szt. papierosów różnych marek o szacunkowej wartości  300 169 zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej pełniąc służbę w rejonie granicy państwa, zaobserwowali samochód terenowy, którego kierowca na widok funkcjonariuszy przyspieszył i zaczął się oddalać leśną drogą. Funkcjonariusze SG ruszyli za odjeżdżającym pojazdem, po chwili go zatrzymując. Okazało się, że mężczyzna przewoził w samochodzie marki CHEVROLET owinięte w czarną folię pudła wypełnione papierosami.  W każdym z takich pakietów znajdowało się pięćdziesiąt kartonów papierosów, które zostały wcześniej przemycone przez rzekę graniczną. Do sprawy zabezpieczono samochód, którym przewożone były papierosy oraz porzuconego w miejscu samego przemytu – terenowego LAND ROVERA. Łączna wartość zatrzymanych pojazdów to: 55 tyś zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze SG ustalają teraz kolejnych sprawców przemytu.

Jest to już kolejny w tym roku skutecznie udaremniony przemyt na „granicy zielonej”. Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 5 mln zł. Rok poprzedni zamknął się kwotą ponad 30 mln zł - wartości ujawnionych wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

źródło: http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
0 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC