Home / Zatrzymani za kradzież kabli telekomunikacyjnych

Zatrzymani za kradzież kabli telekomunikacyjnych

Włodawscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży linii telekomunikacyjnych. Trzej mieszkańcy gm. Wola Uhruska w wieku 19-20 lat na początku lutego b.r. w Macoszynie dwukrotnie dokonali kradzieży kabli telefonicznych o długości ponad 250 metrów. Stróże prawa odzyskali ponad 90 kg miedzianego drutu. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Na początku lutego b.r. w Macoszynie doszło dwukrotnie do kradzieży napowietrznych linii telekomunikacyjnych. Na ustalenie i zatrzymanie sprawców nie trzeba było długo czekać. Wczoraj policjanci z Włodawy zatrzymali w tej sprawie dwóch 20-letnich mieszkańców gm. Wola Uhruska. Trzeci z mężczyzn, 19-letni mieszkaniec gm. Wola Uhruska, został zatrzymany przez chełmskich policjantów na terenie Chełma. Jeden ze sprawców już przyznał się do winy i opowiedział jak z kolegami kradł kable, które wypalali w lesie, a następnie sprzedali do skupu złomu.
 
 Stróże prawa odzyskali i zabezpieczyli w sumie 93 kg miedzianego drutu, który znajdował się w dwóch workach. Sprawa jest rozwojowa. Zachodzi podejrzenie, że mężczyźni dokonywali podobnych przestępstw na terenie innych powiatów. Sprawcy zostali umieszczeni w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych do dyspozycji prokuratora.
 
Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
źródło: KPP WŁODAWA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
0 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 11:44 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC