Home / Aktualności / Zasięg ma być
wieza

Zasięg ma być

wiezaKoniec ciągłych awarii i notorycznych zaników zasięgu sieci Orange we Włodawie, przynajmniej tak zapewnia rzecznik operatora Wojciech Jabczyński. Od teraz ma być tylko lepiej – większy zasięg i lepszy sygnał pozwolą mieszkańcom miasta na korzystanie z usług szybkiej, mobilnej transmisji danych do 21 Mb/s.

Kłopoty ze złapaniem zasięgu w swoich telefonach mieli niemal wszyscy mieszkańcy Włodawy, ale wszelkie rekordy zaniku sieci notowali posiadacze aparatów w Orange. Ostatnia awaria tej sieci wydarzyła się w ubiegłym tygodniu. Pod koniec ubiegłego zaś roku takich przypadków było co najmniej kilka. Zarząd operatora zapowiada, że to już kres wszystkich niedogodności, z którymi borykali się włodawianie. – Operator sieci Orange, firma PTK Centertel, realizuje planowe prace techniczne związane z przebudową i gruntowną modernizacją sieci komórkowej na terenie całego kraju. W ostatnich tygodniach prace te były prowadzone między innymi we Włodawie i na terenie okolicznych miejscowości – mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska. – Wymieniono sprzęt telekomunikacyjny zainstalowany na nadajnikach. Dotychczas działające urządzenia zostały zastąpione sprzętem najnowszej generacji. Ponadto uruchomiono dodatkowe nadajniki w nowych lokalizacjach. Efektem jest znaczne zwiększenie zasięgu i polepszenie jakości sygnału na zewnątrz i wewnątrz budynków, w tym także dostępności usług szybkiej, mobilnej transmisji danych – wyjaśnia Jabczyński. – Jednakże proces wymiany sprzętu, uruchamiania nowych nadajników oraz ich dostosowania do już działających urządzeń jest bardzo skomplikowany i może powodować tymczasowe pogorszenie jakości oraz lokalne przerwy w łączności. W początkowym okresie działania nowych urządzeń konieczna jest także optymalizacja i rekonfiguracja sieci. To proces, który trwa zazwyczaj kilka tygodni, w zależności od uwarunkowań lokalnych. Jego celem jest najlepsze pokrycie sygnałem obsługiwanego obszaru, eliminacja zakłóceń oraz kontrola jakości usług dostępnych w zmodernizowanej sieci. Również w tym czasie parametry pracy sieci, jej zasięg i jakość usług mogą ulegać zmianom i tymczasowemu pogorszeniu. Wspomniane uwarunkowania spowodowały zauważane przez mieszkańców Włodawy i okolicznych miejscowości problemy z normalnym funkcjonowaniem ich telefonów, pojawiające się w różnym stopniu w ostatnich tygodniach. Prace techniczne związane z przebudową i modernizacją sieci, które prowadzono na terenie Włodawy oraz miejscowości Wyryki, Stary Brus i Hanna, a częściowo także na terenie miejscowości Sobibór i Zahajki-Kolonia, zostały zakończone i utrudnienia w łączności nie powinny już być odczuwalne – zapewnia rzecznik.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

9 odwiedzających teraz
0 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 08:46 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC