Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / TEMAT DNIA / Zarzuty dla 52-latka za uprowadzenie niemowlęcia
policja3

Zarzuty dla 52-latka za uprowadzenie niemowlęcia

policjaZarzut uprowadzenia 2,5 miesięcznego dziecka postawiła lubelska prokuratura 52-letniemu Marianowi S., który zabrał dziecko wraz z jego 17-letnią matką z placówki opiekuńczo-wychowawczej we Włodawie. Mężczyzna chciał, by obydwoje wyjechali z nim do Niemiec, gdzie mieszka.

Policja odnalazła wszystkich w miejscowości Leleszki na Mazurach. Marian S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

17-letnia Marta P. i jej 2,5-miesięczna córeczka zniknęły w czwartek z placówki opiekuńczo-wychowawczej, gdzie przebywały na podstawie postanowienia sądu rodzinnego. Zarówno matka, jak i córka nie mają opiekunów prawnych, postępowanie o ich ustalenie toczy się przed sądem rodzinnym.

Dziewczyna nawiązała znajomość z Marianem S., Polakiem na stałe mieszkającym w Niemczech, poprzez internet. Wspólnie ustalili, że zabierze dziewczynę i jej dziecko do Niemiec. Mężczyzna zwrócił się do sądu rodzinnego o zgodę na ten wyjazd, ale jej nie uzyskał, ustalił wtedy z Martą P., że wyjadą z dzieckiem na urlop na Mazury, a stamtąd do Niemiec.

W środę Marta P. spotkała się z Marianem S. w placówce we Włodawie za zgodą jej dyrektora. W czwartek, już bez zgody dyrektora, wraz z dzieckiem wyjechała.

Marian S. przed prokuratorem wyjaśniał, że chciał pomóc dziewczynie i ożenić się z nią, po tym jak sam uzyska rozwód. Prokurator postawił mu zarzut uprowadzenia dziecka i zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Za uprowadzenie dziecka będzie też odpowiadała Marta P., ponieważ zabrała córeczkę bez zgody dyrektora placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Prokuratura sprawdza, czy w tej sprawie nie chodziło o nielegalną adopcję.

Za uprowadzenie dziecka grozi kara do 3 lat więzienia.

źródło: onet.pl

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
3 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 01:43 am UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC