Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Zapowiedź Mistrzostw Polski Full – contakt.

20160406_171556

Zapowiedź Mistrzostw Polski Full – contakt.


   Po udanym dziesięcioleciu „Skorpion” działający przy MKS „Mechanik” Włodawa znowu rusza do boju. W Piotrkowie trybunalskim przez trzy dni 15-17 Kwietnia odbędą się Mistrzostwa Polski pełnego kontaktu, w których wystąpi, wśród seniorów Przemysław Nowosad w kat – 81 kg oraz Mistrzyni Polski Kadetek, która zadebiutuje w tej formule walk w juniorkach młodszych.

Przypomnijmy, że full-contact to formuła walki sportowej, w której uderzenia zadaje się z pełną siłą. W full-contact walka składa się z rund, podobnie jak w boksie, z tym że jedna runda trwa 2 minuty, a przerwa między rundami 1 minutę. Są co najmniej trzy rundy, w kick-boxingu zawodowym odbywają się walki 12-rundowe. Walka odbywa się wyłącznie na ringu bokserskim pod okiem sędziego ringowego oraz punktowych.                                     Do największego sukcesu klubu „Skorpion” należy brązowy medal na Mistrzostwach Świata juniorów, który zdobyła w Słowacji Małgorzata Choma, teraz szansa otwiera się przed doświadczonym Przemkiem, który niestety dwa ostatnie pojedynki przegrał, ale z Mistrzem Świata i Mistrzem Ukrainy po dogrywce.


Duże brawa dla 15 letniej Dominiki Jagiełłowicz kat 56kg, która zdecydowała się wziąć udział w tej formie walki dozwolonej właśnie od 15 roku życia, tym bardziej że po walce wraca od razu na egzaminy do szkoły średniej. Dominika przygotowuje się razem z Przemkiem pod okiem Sylwestra Protas, sprawami finansowymi oraz formalnościami związanymi ze startem zajmuje się prezes klubu Pan Andrzej Wysokiński. Start będzie finansowany ze środków Urzędu Miejskiego we Włodawie oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie, oczywiście nie sposób nie wspomnieć o sponsorze głównym Panu Wiesławie Blicharskim „Handbud”. (foto Dominika ).

źródło:  MKS „Mechanik” Włodawa

About TV Włodawa

10 odwiedzających teraz
0 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:20 pm UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 12-01-2022 07:40 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC