Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Zakochani w Hannie – finał
IMG_0395-copy-696x392

Zakochani w Hannie – finał

(26 sierpnia) Młodzież, która uczestniczyła w projekcie ,,Zakochajmy się w Hannie” w ubiegłym tygodniu spotkała się na uroczystym podsumowaniu swoich działań. Jednym z efektów projektu było wydanie folderu reklamującego najciekawsze miejsca w Hannie.

Sobotnie spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Hannie. Oprócz uczestników projektu udział w nim wzięli m.in.: ich rodzice, prof. Stanisław Baj, wójt Grażyna Kowalik, dyrektor GOKiS Mariola Kuć, skarbnik gminy Urszula Grobelko, sołtys Hanny Dariusz Chaciówka, sołtys Holeszowa Danuta Kuryłowicz, Elżbieta Ruta, czy Krystyna Drzymalska.

Projekt „Zakochajmy się w Hannie” rozpoczął się 28 stycznia 2017 r. i trwał do 26 sierpnia 2017 r. Jego celem było zwiększenie aktywności młodzieży na rzecz lokalnej społeczności. – Młodzi podjęli ambitne zamierzenia, aby umocnić pozytywny wizerunek w lokalnym środowisku. Poprzez wspólne działania poczuli się pewniejsi siebie, odkryli swój twórczy potencjał, zaufali swojej intuicji, a dzięki osiągnięciu zamierzonego celu mają satysfakcję, że pomimo trudności, jakie napotkali, sukces został osiągnięty, co w przyszłości pozwoli im lepiej żyć i podejmować coraz trudniejsze wyzwania – mówi Mariola Kuć, dyrektor GOKiS.
Młodzież, w ramach projektu, wzięła udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez fotografów: Adama Purca i Mariusza Błaszkiewicza. Na zajęciach artystycznych spotkali się z prof. Stanisławem Bajem – artystą malarzem, wykładowcą Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Wykonali też serię fotografii i zorganizowali wystawy: na otwarcie sezonu turystycznego w Galerii Twórców Ludowych ,,Organistówka”, podczas Imienin Hanny i Dożynek Gminnych oraz stałą na słupkach wystawienniczych w centrum Hanny i wieżach widokowych. Młodzi ludzie podziękowali wszystkim za partnerstwo oraz pomoc i wsparcie w działaniach projektowych. Zaprezentowali też zebranym prezentację multimedialną obrazującą przebieg projektu i rozdali foldery, w których zaprezentowana została część dokumentacji zdjęciowej i tekstowej wykonanej podczas trwania projektu. Po części oficjalnej przyszedł czas na świętowanie przy ognisku!
„Zakochajmy się w Hannie” tworzyli: Katarzyna Sarnacka, Agata Mąkosa, Łukasz Sarnacki, Michał Bojarski, Jakub Reps, Patrycja Hrycak, Martyna Cenian, Gabrysia Sarnacka, Dominik Polijański, Martyna Waszczeniuk, Julia Chaciówka, Izabela Demianiuk, Wiktoria Korneluk, Katarzyna Milart, Karol Dawidiuk, Weronika Dawidiuk, Justyna Samczuk, Wiktoria Kozicka. Koordynatorem projektu była Anna Kazimieruk.
Projekt „Zakochajmy się w Hannie” był realizowany z programu Równać Szanse 2016 i był administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

źródło: Nowy Tydzień (b)

 

About TV Włodawa

17 odwiedzających teraz
1 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:09 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC