Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Zakład Drzewny po likwidacji
tartak

Zakład Drzewny po likwidacji

Zakończył się proces likwidacyjny Zakładu Drzewnego we Włodawie, który był jednoosobową spółką Gminy Miejskiej Włodawa.

Dzięki temu, że firma nie została postawiona w stan upadłości, lecz zlikwidowana, samorząd zachował kontrolę nad jej majątkiem i uniknął zdecydowanie większych niż przy likwidacji, kosztów upadłości.

- Właśnie podpisaliśmy akt notarialny przeniesienia własności nieruchomości na rzecz miasta. Mamy też pozytywną opinię sprawozdania finansowego, przekazanego przez niezależnego biegłego rewidenta. Efekt jest taki, że w centrum miasta mamy niezwykle atrakcyjną działkę, które wartość jest szacowana na ponad 1 milion 600 tysięcy złotych – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień. Wcześniej miasto zbyło część ruchomości oraz spłaciło jego zobowiązania.

Decyzja o likwidacji spółki zapadła w maju ubiegłego roku. Głównymi powodami były m.in.: kryzys w branży meblarskiej i budowlanej, utrata rynku handlowego, a także ograniczony dostęp do taniego surowca oraz wyeksploatowany i wymagający dużych nakładów park maszynowy. To spowodowało, że firma od kilku lat generowała straty. Na koniec 2012 roku spółka nie posiadała kapitału zapasowego, a dalsze jej funkcjonowanie było ekonomicznie nieuzasadnione.

źródło: IAS

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
4 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 02:51 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC