Home / Aktualności / Teledysk już jest ! Zagi – John (Oglądaj)
zagi

Teledysk już jest ! Zagi – John (Oglądaj)

06.11.2012 Miała miejsce premiera nowego teledysku włodawskiej artystki ZAGI – John . Serdecznie zapraszamy do obejrzenia teledysku na www.tvwlodawa.pl

kontakt: zagi.koncerty@gmail.com www.zagimusic.com

~TROCHĘ WIĘCEJ O ZAGI~

Artystka nie zawsze idzie sama wyznaczoną przez siebie ścieżką. Chętna do współpracy w 2006 roku wraz z zespołem Rotten Barknagrała utwór Don’t Give Up. Zaowocowało to wspólnymi koncertami po Polsce. Zaskakujące jest jak wielka zmiana od tego momentu zaszła w jej muzyce. Dwie zwrotki nagrane z zespołem inspirującym się słonecznym, kalifornijskim punkiem zupełnie różnią się od obecnej twórczości Zagi.

W Don’t Give Up wokalistka pokazała swą bardziej szaloną, pełną luzu i zabawy naturę. Trzy lata później zaprezentowała się jako osoba wrażliwa i dojrzała, bo o czym może świadczyć pierwsze miejsce w konkursie piosenki poetyckiej? Konkurs odbył się w Gnieźnie w 2009 roku a tytuł autorskiego utworu to I don’t Like It. Jak więc na prawdziwą artystkę przystało Zagi jest osobą do końca nieodgadnioną i pełną tajemnic.

Podczas wakacji tego samego roku jej autorski projekt SOMAdoczekał się debiutanckiego albumu, w którym odpowiedzialna była za tekst, muzykę i wokal. Aranżem kawałków zajął się Jakub Kaźmierczak, a na klawiszach zagrał Paweł Chmieliński. Na płycie, choć w nieco innym aranżu, znalazł się zwycięski kawałek z gnieźnieńskiego konkursu. Last Match, czyli album o którym mowa, zarejestrowany został w studiu State Of Sound w Wereszczynie. Swym brzmieniem w wielu miejscach nawiązuje do muzyki rockowej, choć nie jest pozbawiony zaakcentowanej przez fortepian i smyczki melancholii jak i szczypty elektroniki.

Rok później przyszedł czas na materiał solowy. Był nim projekt Cup Of Mint w typowo akustycznym stylu. Przejmujący wokal Zagi wraz z ciekawymi muzycznymi smaczkami znakomicie uzupełnia akustyczną gitarę tworząc niesamowity nastrój krążka. Szczególnie da się to zauważyć w utworze People are made for love.

Choć akustyczna muzyka do dziś jest jej etykietą, w międzyczasie miał miejsce projekt M. Rayon Vert, w którego skład wchodzą chłopaki z Somy – czyli Paweł Chmieliński (twórca większości muzyki) oraz Jakub Kaźmierczak (odpowiedzialny za gitary). Jest to nieco bardziej eksperymentalny materiał a rola Zagi opiera się tutaj na stworzeniu wokali i napisania tekstów. Fear, czyli pierwszy kawałek zapowiada bardzo industrialne brzmienie, lecz tak naprawdę cała płyta to ciekawa mieszanka różnych klimatów, od wspomnianego industrialu, przez rock, po chillout.

Kompletnie różniący się od dotychczasowych dokonań kawałek Zagi nagrała wraz z Adrianem ‚Adim’ Owsianikiem oraz Kamilem ‚Dropsem’ Malczykiem (zespół Rotten Bark) tworząc side-project XOXO. Opublikowany przez wytwórnie My Music w lutym 2012 roku Naughty Boy to numer rodem z klubowych imprez. Zagi napisała tekst i jest odpowiedzialna za wokale. Utwór od czasu do czasu usłyszeć można w komercyjnych stacjach radiowych, natomiast Zagi można niekiedy zobaczyć i posłuchać w Warszawskich kawiarniach, klubach i pubach gdzie odprawia solo-act’y. Osobistym sukcesem artystki był występ w Chwili u Hołdysa, gdzie wraz z zespołem zagrała część ostatniego repertuaru. Choć pierwszego miejsca nie zdobyła, sukces pozostaje sukcesem, tym bardziej, że o występie w Chwili Zagi marzyła od jakiegoś czasu. Artystka konsekwentnie, krok po kroku zmierza do obranego celu zdobywając szerszą publiczność…

 

About TV Włodawa

One comment

  1. A po Polsku ona nie umie? to takie Wlodawki kompleks?? ktos z Wlodawy spiewa po Polsku? oprocz Kaszy? :)___)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

23 odwiedzających teraz
0 gości, 23 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 01:13 am UTC
Ten miesiąc: 23 o godz. 10-05-2023 01:13 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC