Home / Sport / „Zadra” Obroniła tytuł Mistrzyni Polski K-1. !
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Zadra” Obroniła tytuł Mistrzyni Polski K-1. !

Około 230 zawodników, trzy dni zmagań i dodatkowo gala na której odbyło się pięć finałów oraz sześć walk zawodowych – to bilans minionego weekendu. Mnóstwo ciekawych walk stojących na wysokim poziomie pokazuje, że k-1 to wiodąca formuła w Polskich klubach.

Coraz wyższe umiejętności wśród juniorów cieszą nas – mnie oraz Łukasza Rolę jako trenerów kadrowych ponieważ wiemy, że na kolejnych międzynarodowych zawodach nasza reprezentacja znów pokaże swoją przynależność do ścisłej czołówki światowej. Pojawiło się kilka nowych ciekawych zawodników i zawodniczek co nie umknęło naszej uwadze i zapewne spotkamy się w najbliższym czasie na zgrupowaniach. Dla młodzieżowców z kolei była to kolejna bardzo dobra okazja do zdobycia nowych doświadczeń przed wejściem na stałe w grono seniorów. Pozytywnym akcentem była również świetna atmosfera wśród zawodników, trenerów oraz sędziów. Kolejny raz przeprowadziliśmy z sędziami krótką wymianę uwag odnośnie punktowania i prowadzenia pojedynków przed rozpoczęciem walki i znów według mnie sędziowanie stało na wysokim poziomie. Po raz pierwszy odbyło się dodatkowe ważenie w niedzielę przed finałami i jest to krok w stronę bardziej poważnego podejścia zawodników do przygotowań. Mistrzostwa jak i gala zawodowa przyciągnęły sporą widownię co dla naszego sportu na pewno wyjdzie na plus. Nie obyło się oczywiście bez drobnych wpadek ale robiliśmy co w naszej mocy aby było ich jak najmniej – wszystkie uwagi mam zapisane tak aby w przyszłości wyeliminować jak najwięcej błędów.

Na zawodach nie zabrakło ekipy MKS ” Mechanik” Włodawa Małgorzata Zadra Choma zdobyła złoty medal i powtórzyła sukces z ubiegłego roku z Mińska Mazowieckiego w kat 48 kg Młodzieżowców. W tej samej kategorii tylko Juniorów Beata Rusiecka zdobyła brązowy medal, niestety przeszkodziła jej kontuzja żeby stanąć do finału z Edytą Mężyk Wice Mistrzynią Świata.

Dobrze spisał się także Przemysław Nowosad w kat. 81 kg młodzieżowców w której debiutował i trafił na doświadczonego zawodnika. Przemek przegrał i odpadł w eliminacjach, ale zebrał doświadczenie.

Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego we Włodawie.

 

źródło: Polski Związek Kickboxingu. MKS Mechanik Włodawa

 

About TV Włodawa

7 odwiedzających teraz
1 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC