Home / Aktualności / „Zadra” i Rusiecka Mistrzyniami Polski, Nowosad Nokautuje !!!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Zadra” i Rusiecka Mistrzyniami Polski, Nowosad Nokautuje !!!

 

7 Grudnia w Tarczynie koło Warszawy odbyła się już siódma edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski UFR, walki były prowadzone na matach jak i w ringu na zasadach UFR- runda boksu, runda kickboxingu, runda kicku na zasadach K 1 z kopnięciami na uda i kolanami. Na zawodach brała udział drużyna MKS „Mechanik” Włodawa sekcja kickboxingu i boksu Skorpion, która prowadzi Sylwester Protas.

Nie zawiodły nasze kadrowiczki Małgorzata „Zadra” Choma i Beata Rusiecka które zdobyły złote medale w swoich kategoriach wagowych. Beata Rusiecka dodatkowo stoczyła walkę w kategorii seniorek w wadze wyżej ze Słowaczką której uległa po ciężkim do sędziowania pojedynku.

Na zawodach debiutowali w wersji pełnego kontaktu na ringu Piotr Romańczuk oraz Przemysław Nowosad którzy mieli bardzo dobre losowanie.

Piotrek Romańczuk to Vice Mistrz Polski z tamtego roku, Vice Mistrz województwa w kickboxingu oraz Vice Mistrz okręgu lubelskiego w boksie.

Piotrek dotarł do finału gdzie zmierzył się z doświadczonym o wiele starszym reprezentantem Czechem Podluzanskim Mario, gdzie po trzech rundach musiał uznać wyższość Czecha.

Wszystkich zaskoczył 18 letni Przemysław Nowosad z Czeputki w kat. do 81 kg senior, który o mało co nie pobił rekordu „Zadry” i skończył walkę w 40 sekundzie nie dając najmniejszych szans przeciwnikowi. Do półfinału trafił po dobrym losowaniu. W finale Przemek zmierzył się z doświadczonym starym zawodnikiem Stolarskim który swój półfinał zakończył również przez nokaut w drugiej rundzie. Walka uznana została za najlepszą w ringu na tych zawodach, już w pierwszej rundzie Przemek atakował słuchając wskazówek trenera, próbując znokautować rywala tak jak w pierwszym pojedynku, jednak doświadczony zawodnik po kilku wymianach zmienił taktykę widząc siłę Przemka. W drugiej rundzie walka stała się wyrównana a doświadczenie Stolarskiego wzięło górę w trzeciej rundzie, mimo że walka była zacięta do końca. Przemek Nowosad odnotował najszybsze zakończenie walki przez nokaut techniczny oraz najlepszy debiut tych zawodów.

W sumie kickboxerzy Skorpiona zdobyli dwa złote i srebrne medale. O mały włos wyjazd by nie doszedł do skutku z powodu warunków atmosferycznych jakie panowały na drogach, w zawodach mieli brać udział Amelia Olszewska oraz Aleksander Fajks w walkach dzieci niestety właśnie z powodu warunków atmosferycznych nie stawili się na zawodach.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wieloletniemu sponsorowi Panu Wiesławowi Blicharskiemu „Handbud” oraz Panu Andrzejowi Wysokińskiemu który jest prezesem Klubu. Serdeczne podziękowania również dla Pana Tomasza Korzeniewskiego za wsparcie finansowe.

źródło: MKS „Mechanik”

About TV Włodawa

10 odwiedzających teraz
3 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 11:10 pm UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC