Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Zaciskanie Pasa, Ale Coś Się Zrobi
ratusz miasto

Zaciskanie Pasa, Ale Coś Się Zrobi

Skarbnik miasta Włodawa Elżbieta Torbicz dopięła projekt budżetu na 2016 rok. Burmistrz Wiesław Muszyński jest generalnie mało zadowolony z niego, ale: – Tak krawiec kraje, jak mu materii staje – mówi. – Wszystko, na co miasto dzisiaj stać, mamy w tym budżecie zapisane.

Budżet miasta na przyszły rok zawiera nieco mniej środków na inwestycje niż w tym roku. Jednak co nieco będzie robione. Przede wszystkim doposażony ma być Włodawski Dom Kultury. Wreszcie włodawianie doczekają się projektora cyfrowego i kino zacznie działać. Na „inwestycję kinową” w WDK miasto planuje otrzymać dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 300 tys. zł, z czego wkład własny to tylko 50 tys. zł. Uroczyste otwarcie kina może nastąpić już z rozpoczęciem przyszłego roku szkolnego. Przy okazji WDK doczeka się nowego sprzętu nagłaśniającego oraz – jeśli się uda – to w przyszłym roku również wymieniony zostanie dach.
Miasto planuje także remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 wraz z bieżnią lekkoatletyczną – przy kwocie 600 tys. zł wkładu własnego. Znajdą się też pieniądze na opracowanie dokumentacji technicznej „schetynówek” – tych, których nie objął tegoroczny remont oraz na oświetlenie kilku ulic i budowę parkingu przy ul. 11 Listopada.
Podwyżkę otrzymają pracownicy niższej kadry administracyjnej placówek oświatowych. – I nie chodzi tu o skromne 1 czy 2 proc. – zapewnia burmistrz – bo wiem, że ci pracownicy zarabiają naprawdę grosze.
Zgodnie z daną podczas wyborów obietnicą, miasto będzie kontynuowało wydatki związane z szeroko rozumianą promocją. Zatem Dni Dziecka, Dni Włodawy, jak i Poleskie Lato z Folklorem czy Kino pod Chmurką zabrzmią jeszcze głośniej i z większym rozmachem. Pojawią się także nowe imprezy, jak np. Jarmark Wielkanocny czy Bożonarodzeniowy. Nie zabraknie także pieniędzy, choć na pewno w niewystarczającej kwocie, na stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego. Miasto wyda na to 300 tys. zł, gros z tej kwoty przeznaczając na sport.
Burmistrz liczy również na jeszcze lepsze wyniki w bilansie miejskiej spółki MPGK. To pozwoli sfinansować te zadania, które wynikną nieoczekiwanie, np. w ramach konieczności wkładu własnego do ogłaszanych sukcesywnie konkursów na dofinansowanie unijne z programowania 2014-20.

Źródło – Nowy Tydzień

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
4 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 02:07 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC