Home / Zabiła się z żalu?
Minolta DSC

Zabiła się z żalu?

Depresja, uzależnienie od alkoholu, a może odrzucenie przez najbliższych – na razie nie wiadomo, dlaczego 87-letnia pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej w Różance w gminie Włodawa odebrała sobie życie. Kobieta w piątek rano rzuciła się z okna na drugim piętrze budynku. Zginęła na miejscu.

Do nieszczęścia doszło między godziną 4 a 5 rano. – To dla nas wszystkich wielka tragedia – mówi Andrzej Lis, dyrektor DPS w Różance. – To pierwszy taki przypadek w historii ośrodka. Najprawdopodobniej było to samobójstwo, ale aby wykluczyć inne wersje powołamy specjalną komisję, która zbada okoliczności śmierci naszej pensjonariuszki – mówi Lis. Czy zatem dyrektor dopuszcza myśl, że ktoś mógł przyczynić się do śmierci kobiety? Raczej nie. Dziwi natomiast brak jakichkolwiek świadków zdarzenia. Wypadku nie widziała współlokatorka kobiety, która w tym czasie spała. Nic w tym jednak dziwnego, zważywszy na to, że ma już swoje lata i niemal nie słyszy. Niepokojący jest natomiast fakt, że w ośrodku, w którym pracuje ponad sto osób, nikt nie zauważył w zachowaniu kobiety niczego niepokojącego, nawet psycholog, który opiekował się pensjonariuszką ze względu na jej uzależnienie od alkoholu i częste stany depresyjno-lękowe. – Nie mamy wpływu na wszystko, co się u nas dzieje – mówi Lis. – Wiadomo, że kobieta nie akceptowała swojego pobytu w ośrodku, miała częste depresje być może spowodowane odrzuceniem przez rodzinę – dodaje dyrektor.

Pani Genowefa w różańskim DPS mieszkała od dwóch lat. Nie miała bliskiej rodziny, ani znajomych. Według mieszkańców domu pomocy, kobieta targnęła się na życie z żalu, że nikt jej nie odwiedza. – Genowefa nieraz skarżyła się, że wszyscy o niej zapomnieli i dlatego nie ma po co żyć, ale nikt nie traktował tego serio – opowiada jej sąsiad z piętra. – Miała 87 lat, więc trzymały się jej różne choroby, chyba i psychiczne też, bo nie zawsze dawało nawiązać się z nią kontakt – dodaje mężczyzna. – Tego piątkowego ranka obudziło mnie wycie syren. Wyjrzałem przez okno i na trawniku zobaczyłem leżącą bez ruchu kobietę. Na jej dłoni dostrzegłem sygnet i już wiedziałem, że to Genowefa – mówi pensjonariusz.

- W poniedziałek pracę rozpocznie specjalny zespół, którego zadaniem będzie zbadanie przyczyn tragedii, toteż więcej będziemy mogli o tym powiedzieć w przyszłym tygodniu – kończy rozmowę Andrzej Lis. Niewiele informacji przekazują także włodawscy policjanci. – Rzeczywiście, w godzinach rannych otrzymaliśmy zgłoszenie od dyspozytora pogotowia, że w Różance jedna z pensjonariuszek tamtejszego DPS-u wypadła z okna drugiego piętra, na skutek czego poniosła śmierć – mówi Daniel Eustrat, oficer prasowy KPP Włodawa. – Wysłani na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce tragedii, a postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa we Włodawie.  

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

4 odwiedzających teraz
0 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC