Home / Zabawa ze SpongeBobem sposobem na bezpieczne wakacje
SP Urszulin

Zabawa ze SpongeBobem sposobem na bezpieczne wakacje

Włodawscy policjanci gościli w Szkole Podstawowej w Urszulinie. Celem przedwakacyjnej wizyty było przedstawienie dzieciom zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.
 
 
            W ramach akcji ,,Bezpieczne Wakacje” policjanci spotkali się z blisko setką dzieci z klas I-III Szkoły podstawowej w Urszulinie. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania omówiono zasady poruszania się po drogach oraz zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku zwierzęcia. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.
 
Wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić najmłodszym wyświetlona przez policjantów bajka ,,Cztery pory roku”, która zobrazowała jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie podczas całego roku. Najmłodsi uczniowie chętnie brali udział w pokazach związanych z zasadami przejścia przez jezdnię oraz przyjęcia pozycji ,,żółwia” w sytuacji zagrożenia pogryzieniem przez psa. Maluchy dowiedziały się również o zagrożeniu mogącym płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami.

Na zakończenie spotkania został wyświetlony dzieciom film ,,Bezpieczna droga z radami ,,SpongeBoba”, dzięki któremu dzieci w prosty i wesoły sposób przyswajały wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Uczniowie mogli sami decydować, jak powinna zachować się postać filmowego Filipa podczas poruszania się po drodze. W chwili gdy bohater kreskówki  stał przed wyborem sposobu zachowania się,  dzieci miały możliwość zaznaczenia jednej poprawnej odpowiedzi z trzech wyświetlanych na ekranie. W przypadku zaznaczenia prawidłowej odpowiedzi, postać ,,SpongeBoba” chwaliła dzieci.
 
        Widniejące na twarzach uczniów uśmiechy mogły świadczyć o dobrej zabawie połączonej z utrwaleniem zasad szerokorozumianego bezpieczeństwa.
źródło: KPP WŁODAWA
            

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

13 odwiedzających teraz
1 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 10:26 am UTC
Ten miesiąc: 93 o godz. 07-11-2024 04:48 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC