Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Z Włodawy na Harvard!
tomasz_dysko

Z Włodawy na Harvard!

15 maja br. ogłoszono wyniki VII edycji niezwykle prestiżowego konkursu „Droga na Harvard”, którego celem jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, a w szczególności na Harvardzie. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Harvard Club of Poland z siedzibą w Warszawie. W gronie 30 finalistów wyłonionych na podstawie oceny ponad 1000 złożonych aplikacji znalazł się tegoroczny absolwent klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej z II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie – Tomasz Dyśko. 

Tomasz, już jako uczeń, swoją postawą i zaangażowaniem wyróżniał się nieprzeciętną aktywnością, znacznie wykraczającą poza ramy obowiązków szkolnych, wykazując przy tym szerokie zainteresowania związane z naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz informatyką. Był reprezentantem szkoły w licznych konkursach, olimpiadach przedmiotowych, turniejach sportowych oraz projektach naukowych o zasięgu zarówno krajowym jak i międzynarodowym. 

Warto podkreślić, że Tomasz zdecydował się na udział w konkursie po wizycie w jego macierzystej szkole, tj. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym wiceprezydenta Stowarzyszenia Harvard Club of Poland i dyrektora konkursu „Droga na Harvard”, który w kwietniu spotkał się z uczniami tejże szkoły. Podczas spotkania przekazał niezbędne  informacje o tym, że marzenia o studiowaniu na najlepszych uczelniach na świecie są w pełni realne. Gość mówił też na temat wymagań, jakie zagraniczne uczelnie stawiają swoim kandydatom oraz o możliwościach uzyskania pomocy finansowej przeznaczonej dla najzdolniejszych.

Za wizytę i spotkanie z włodawską młodzieżą Stowarzyszenie bardzo wymownie podziękowało na swoim facebookowym profilu pisząc: We Włodawie „Sky and Stars are NOT the limits”. 

 

 

źródło: http://www.2lo.wlodawa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1428&Itemid=42

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
4 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 30 o godz. 03:38 pm UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 09-17-2020 04:11 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC