Home / Aktualności / Z fizyką i ekologią za pan brat…
magdalena_stadnik

Z fizyką i ekologią za pan brat…

magdalena_stadnik4 kwietnia 2013 r. – w bardzo nowoczesnym obiekcie Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie – odbyła się Interdyscyplinarna Konferencja Fizyka i Przyroda. Główny punkt programu Konferencji stanowił finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę „Fizyka a Ekologia” im. Prof. Mieczysława F. Pazdura, którego adresatami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania fizyką, rozwijanie współodpowiedzialności za środowisko, kształtowanie umiejętności przeprowadzania eksperymentów fizycznych dla potrzeb środowiska, ich interpretacji i opisu.

Wśród tegorocznych laureatów znalazła się Magdalena Stadnik, uczennica klasy pierwszej o profilu przyrodniczym, z II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie. Przygotowała ona pracę, która dotyczyła badań hałasu w gospodarstwach domowych i jego wpływu na organizm człowieka. Sukces uczennicy Modrzewiaka jest tym bardziej znaczący, gdyż tematyka konkursu wymaga od jego uczestników wiedzy interdyscyplinarnej z pogranicza fizyki, biologii, geologii i obejmuje szeroko rozumiane metody badań stosowanych w ochronie środowiska, oddziaływaniu człowiek-środowisko w różnych – pozytywnych i negatywnych – aspektach tego oddziaływania w historii ludzkości.

 

Przygotowane prace laureaci konkursu przedstawiają nie tylko w czasie spotkania finałowego w formie wystąpień czy w sesji posterowej, ale również mają możliwość publikacji na stronie internetowej czasopisma „Fizyka i Przyroda”, którą przed laty – co ciekawe – stworzyli uczniowie włodawskiego Modrzewiaka. Tegoroczni laureaci zdobyli cenne nagrody, wśród których znalazły się m. in. tablety. Warto nadmienić, że Magdalena Stadnik swoim sukcesem wpisała się do szerokiego grona dwudziestu laureatów tego konkursu rekrutujących się z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie. Opiekunem naukowych uczniów był Mirosław Trociuk.

źródło: MT

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
0 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC