Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Z Bożym uśmiechem – wernisaż fotografii Pauliny Szczepanik
DSC_0023

Z Bożym uśmiechem – wernisaż fotografii Pauliny Szczepanik

Kiedy Pan Bóg stworzył kobietę, pojawił się anioł i spytał:
- Czemu tyle czasu Ci to zajęło Panie?
Pan mu odpowiedział:
- Widziałeś zamówienie? Musi być całkowicie zmywalna, ale nie plastikowa, ma dwieście ruchomych części, działa na kawie i niewielkiej ilości jedzenia, ma łono, w którym się mieści dwoje dzieci naraz, ma taki pocałunek, który leczy każdą rzecz, od startego kolana, do złamanego serca.

Takim multitaskingowym cudem stworzenia jest Paulina Szczepanik. Autorka najnowszej ekspozycji w Galerii Na Poddaszu. Jak sama o sobie mówi jest przede wszystkim mamą piątki dzieci – trójka bryka wesoło podczas ich wspólnych wizyt w bibliotece, jedno z nich obserwuje nas z nieba, kolejne natomiast, jeszcze przez kilka tygodni ukrywać się będzie pod jej sercem. Pomimo całego zamieszania jakie gwarantują Paulinie pociechy, udaje się jej znaleźć chęci i energię na rozwijanie swojej pasji, jaką jest fotografia.

Wystawa DSC_0023 DSC_0027 DSC_0034 DSC_0038 DSC_0050 jest dokumentacją narodzin przyjaźni pomiędzy Pauliną, a znaną już we Włodawie modelką Justyną Kabacińską. Piękne i mądre kobiety, we wspaniałych okolicznościach nadbużańskiej przyrody. Fotografka uczyniła tematem swoich prac kobietę, jako dobre dzieło Boga, a zdjęcia opatrzyła cytatami z Pisma Świętego. Podczas spotkania z włodawską widownią z szerokim uśmiechem i ogromnym wdziękiem opowiedziała o swoich biblijnych „idolkach”, pełnych poczucia humoru rozmowach z Bogiem oraz wystawie jako formie rozliczenia się z Nim ze swojego talentu.

Paulino trzymamy kciuki za spełnienie Twoich artystyczno-zawodowych marzeń w dziedzinie fotografii dziecięcej! :)

Wystawę zwiedzać można do kwietnia 2018 r.

Urszula Panasiuk

 

About TV Włodawa

9 odwiedzających teraz
1 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 19 o godz. 12:00 am UTC
Ten miesiąc: 40 o godz. 01-10-2021 09:17 am UTC
Ten rok: 40 o godz. 01-10-2021 09:17 am UTC