Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Z Afryki – nie odbieraj!
Screenshot_2019-11-15-12-38-696x1237

Z Afryki – nie odbieraj!

Połączenie od dziwnego numeru zazwyczaj przychodzi późnym wieczorem lub w nocy. Szybko się urywa. Po jakimś czasie dzwoni inny numer, o tym samym kierunku. Nie odbierajmy i pod żadnym pozorem nie oddzwaniajmy. To naciągacze.

Mali to kraj w Afryce Zachodniej, którego numer kierunkowy to +223. Właśnie od tak zaczynających się numerów połączenia odbierali ostatnio mieszkańcy powiatu włodawskiego. – Pierwsze połączenie odebrałam w nocy 7 listopada – mówi pani Barbara. – Było tak krótkie, że telefon nawet nie zadzwonił.

Po kilkudziesięciu minutach usłyszałam dzwonek. Gdy spojrzałam na wyświetlacz, zdziwił mnie dziwny numer, z którego pochodziło połączenie. Nie odebrałam i z ciekawości sprawdziłam, co to za numer. Okazało się, że jego początkowe cyfry to kierunkowy do Mali. Nie mam tam ani rodziny, ani znajomych, więc domyśliłam się, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy – tłumaczy kobieta. Z podobnym numerem miał do czynienia pan Romuald i jeszcze kilku innych (o tylu wiemy) mieszkańców powiatu włodawskiego.

Okazuje się, że ich podejrzenia były słuszne. Gdy już dostaniemy nieznane i mocno podejrzane połączenie, sprawdźmy numer kierunkowy, z jakiego pochodzi. Jeśli to Afryka, Azja lub inne egzotyczne kierunki, zignorujmy je i pod żadnym pozorem nie oddzwaniajmy, bo według specjalistów każda minuta połączenia z takim numerem kosztuje nawet 30 zł. – Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest zainstalowanie aplikacji, które ostrzegają lub blokują połączenia z podejrzanymi numerami – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

– Wprawdzie ostatnio nie mieliśmy zgłoszeń o podobnych próbach wyłudzeń, ale pamiętajmy, że oszuści posługują się coraz to wymyślniejszymi narzędziami, by wyciągnąć od nas pieniądze, więc nigdy nie odbierajmy telefonów, których się nie spodziewamy lub które są w jakikolwiek inny sposób podejrzane – wyjaśnia pani rzecznik.

źró∂ło: Nowy Tydzien (bm)

About TV Włodawa

17 odwiedzających teraz
1 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:09 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC