Home / Kultura / Sztuka / XIV Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego Włodawa 2014
image_gallery

XIV Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego Włodawa 2014

Burzą oklasków zamknął starosta włodawski Wiesław Holaczuk XIV Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego Włodawa’2013, który odbył się w sali kina WDK. Do Włodawy przyjechało 300 tancerzy i muzyków w wieku do 19 lat. Na scenie kina WDK wystąpiło 15 zespołów tańca ludowego z całego województwa lubelskiego. Marek Wójciga – dyrektor MDK-u i główny organizator Przeglądu – może uznać przegląd za wyjątkowo udany.
Starosta W. Holaczuk wręczając laureatom Przeglądu nagrody podkreślił, że impreza ta wrosła na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych Włodawy i powiatu włodawskiego i jest jedną z najbardziej prestiżowych na Lubelszczyźnie. Wyraził też przekonanie, że będzie on w przyszłości- tak jak tegoroczny – niezapomniany dla wszystkich, którzy będą podziwiali na scenie młodych tancerzy. Starosta podziękował również wszystkim za pomoc w organizacji tej wspaniałej imprezy.
Przegląd organizowany jest od 1996 r. i jest to jedyny tego typu skierowany do dzieci i młodzieży na Lubelszczyźnie i jego celem jest prezentacja, ochrona tradycji, promowanie twórczości muzycznej i tanecznej. Udział w nim biorą zespoły ze szkół, stowarzyszeń i placówek kulturalnych z całego województwa. Patronat nad przeglądem sprawowali: marszałek województwa, lubelski kurator oświaty, starosta włodawski, burmistrz Włodawy.

Jury w składzie: Ewa Chuchro, Jan Pogonowski i Kazimierz Kopiński oceniło zespoły w trzech kategoriach wiekowych (I kat. do 10 lat; II kat. 11 – 14 lat; III kat. 15 – 19 lat) zgodnie z kryteriami oceny zawartymi w regulaminie. Do przeglądu zgłosiło się 15 zespołów w tych trzech kategoriach.
Miejsca i wyróżnienia: (do 10 lat)
I miejsce – grupa Dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej „Murawinka”, instruktor Mariola Piędzia, II – Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” gr. IV z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie, instruktor Anna Mróz, Mikołaj Butryn, III – Zespół Tańca Ludowego „Zezulanie” ze Szkoły Podstawowej w Zezulinie, instruktor Janusz Litko. Wyróżnienie – Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie zs. w Dąbrowicy, instruktor Joanna Jasińska.
(11 – 14 lat) I miejsce – Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” grupa starsza z Zespołu Szkół w Zwierzyńcu, instruktor Anna Korniluk, II – Zespół Pieśni i Tańca „Dębliniacy” z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, instruktor Małgorzata Knieć-Sprawka, III – Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” gr. II z MDK we Włodawie, instruktor A. Mróz, M. Butryn.
(15 – 19 lat) I miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Kresowiak” ze Stowarzyszenia Zespół Pieśni i Tańca „Kresowiak” z Woli Uhruskiej, instruktor Roman Jakubowicz, II – Zespół Tańca Ludowego „Polesie” z Włodawskiego Domu Kultury we Włodawie, instruktor Anna Mróz, Mirosław Megiel, III – Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Powiśloki” gr. starsza z Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim, instruktor Renata Majkowska-Wojdyła, Anna Kutyna.

źródło: Starostwo Powiatowe we Włodawie

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
0 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC