Home / XIV GRAND PRIX POLSKI W WALCE WRĘCZ I GRAPPLINGU PANKRATION Z MEDALAMI
IMG_2359

XIV GRAND PRIX POLSKI W WALCE WRĘCZ I GRAPPLINGU PANKRATION Z MEDALAMI

W dniach  30/01. 03. 2012 w Pruszkowie odbył się dwudniowy turniej Grand Prix Polski. Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w kategorii „walka wręcz” punktowane były ciosy, kopnięcia, rzuty i obalenia walkę można było zakończyć po założeniu dzwigni bądź duszenia.

Włodawski klub „EKO-RÓŻANKAPANKRATION TEAM reprezentowało czterech zawodników w klasie Juniorów Mateusz Żelechowski kat. wag. -68 po dwóch ciężkich walkach zdobył brązowy medal. Seniorzy Krystian Szewczyk  -66 wygrał swoją kategorię zajmując I miejsce w turnieju. Łukasz Szewczyk -74 oraz Oktawian Zarczuk startowali w tej samej wadze wygrywając po dwie walki po czym spotkali się w finale, tym razem Łukasz musiał uznać wyższość swojego kolegi z maty zajmując II m, a Oktawian I m

W drugim dniu turnieju swoich sił próbowali grapplerzy. Walki odbywały się w formule GI (w kimonach) i NO GI (strój sportowy). Zwycięstwo można było odnieść w czasie regulaminowym tylko przez założenie dźwigni bądź duszenia do poddania się przeciwnika (walka odbywała się bez punktów).

Do rywalizacji przystąpili Kamil Choma kat. wag -66 zajmując III m w NO GI. Wywalczony brąz nie przyszedł jednak łatwo w walce o medal Kamil musiał stoczyć 14 min pojedynek, gdyż jego przeciwnik nie chciał łatwo oddać miejsca na podium. Mateusz Misior +90 startował w GI i NO GI zdobywając dwa brązowe medale. W tej samej kategorii wag. w formule GI srebro przywiózł Piotr Drzewiński , przy czym walkę finałową musiał oddać przez kontuzję. Na zawodach nie zabrakło reprezentantki kobiet Aleksandra Chodziutko w GI i NO GI przegrała z bardziej doświadczoną zawodniczką i musiała pocieszyć się srebrnymi krążkami.

Podziękowania firmom „Eko-Różanka” za pomoc i wsparcie w wyjazdach oraz WZURiB Włodawa za udostępnienie sprzętu.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

18 odwiedzających teraz
0 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC