Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / XI Wojewódzki Gimnazjalny Rambit Ekologiczny
rambit

XI Wojewódzki Gimnazjalny Rambit Ekologiczny

W czwartek  31 maja o godz. 10:00 wystartował  XI Wojewódzki Gimnazjalny Rambit Ekologiczny. Jest to dwudniowa impreza odbywającą się nad Jeziorem Białym, Dziesięcioosobowe grupy uczniów z  gimnazjów na terenie województwa lubelskiego, zmagają się w konkursach ze znajomości wiedzy ekologicznej.

Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o środowisku przyrodniczym oraz o przyczynach i skutkach jego zanieczyszczenia, poznawanie metod restytucji środowiska, rozwijanie wrażliwości ekologicznej i emocjonalnej chęci działania na rzecz jego ochrony oraz kształtowania odpowiedniego stosunku uczniów do przyrody. W tym roku swoje drużyny wystawił gimnazja z Woli Uhruskiej, Dubeczna, Milejowa, Wlodawy, Starego Brusa oraz Wyryk.

RAMBIT GIMNAZJALNY ZOSTAŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO  FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W LUBLINIE.

 

W tym roku w gronie jurorskim oceniającym zmagania konkursowe zasiedli:

Anna Czajka reprezentująca Gmine Włodawa

Mariusz Szymański Nadleśnictwo Włodawa

Ryszard Nilipiuk

Barbara Rybaczuk 

GALERIA 

LINK 1 http://pg2.pl/galerie/0281/index.html

LINK 2 http://pg2.pl/galerie/0282/index.html

Z konkurencji sportowych przewidziano m.in.: wyścig z przejściem przez obręcz, bieg z łamigłówką słowną, przeciąganie liny i tor przeszkód. Mimo dużego wysiłku wkładanego w start w poszczególnych konkurencjach, uśmiech nie schodził z twarzy uczestników. Integrację ułatwił też wspólny obiad oraz ognisko i dyskoteka na zakończenie pierwszego dnia spotkania.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
0 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 01:43 am UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC