Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Wzięli sprawy w swoje ręce
dzieci

Wzięli sprawy w swoje ręce

Takiej frekwencji, jak na ostatniej (30 września) sesji Rady Gminy Włodawa nie było dawno. Wszystko za sprawą przybyłych licznie, walczących o swoje, dwóch grup mieszkańców: rodziców dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola „Maluszkowo” w Susznie oraz mieszkańców ulicy Brzozowej w Orchówku.

 Rodzice stawili się na sesji w sprawie zwiększenia gminnej dotacji na przedszkolaków. Mieszkańcy ulicy Brzozowej chcieli przekonać radnych o konieczności przesunięcia w budżecie pieniędzy z ul. Kolejowej na, zamieszkałą przez nich, ul. Brzozową.

W sprawie remontu ulicy w Orchówku długiej dyskusji nie było. Wniosek przewodniczącego RG Janusza Korneluka, aby kwotę 39 tys. zł z ul. Kolejowej przeznaczyć na remont ul. Brzozowej zaakceptowali wszyscy radni. Prace na drodze w Orchówku mają rozpocząć się jeszcze w tym roku – na około 250-metrowym odcinku ulicy Brzozowej zainstalowane zostaną krawężniki, a jezdnia ma być wysypana tłuczniem. Rozpoczęcie prac poprzedzi przetarg, który wyłoni wykonawcę robót.
Więcej czasu poświęcono na sesji sprawie „Maluszkowa”. Podczas obrad rodzice pociech uczęszczających do tego przedszkola domagali się zwiększenia gminnej dotacji na jedno dziecko, z obecnych 75 do 100 procent dopłaty. Jednak jak poinformował wójt, Tadeusz Sawicki ustalanie dopłat procentowo to obecnie gra w ciemno. Nieznana jest bowiem jeszcze kwota na ten rok, od której ewentualny procent mógłby być ustalany – kwota ta będzie znana dopiero na początku października. Dopiero wówczas, biorąc pod uwagę możliwości finansowe gminy, można będzie ustalić procentowo dotację na jedno dziecko uczęszczające do Niepublicznego Przedszkola „Maluszkowo”, z wyrównaniem od 1 września. Warto dodać, iż obecna dotacja samorządów (od 1 stycznia 2017 roku) na jedno dziecko z „Maluszkowa” wynosi 355,83 zł, co stanowi 75 procent kwoty ustalonej przez kuratorium – 474,44 zł. Tyle dopłaca zarówno gmina Włodawa, jak i samorząd miejski, w przypadku dzieci uczęszczających do placówki zameldowanych na stałe we Włodawie.

źródło: Nowy Tydzień (a)

 

About TV Włodawa

22 odwiedzających teraz
7 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 34 o godz. 09:55 am UTC
Ten miesiąc: 229 o godz. 06-21-2018 05:32 pm UTC
Ten rok: 229 o godz. 05-16-2018 10:27 am UTC