Sukcesem zakończyły dla Małgorzaty Olszak uczennicy klasy III cukiernik ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, rozegrane 9 stycznia 2013 roku w Lublinie wojewódzkie etapy: XVIII Edycji Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz XVI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego.
Tematem przewodnim Turnieju było hasło „Moja mała ojczyzna”. Uczestnicy mieli do wykonania w części praktycznej dwa torty, jeden z dekoracją a drugi bez do degustacji, ciasteczka bankietowe, napis z czekolady na złotej tacy oraz dwie figurki z masy marcepanowej.
Prace Gosi dotyczyły Włodawy jako miasta trzech kultur.
Wykonane przez nią figurki marcepanowe wzbudziły zachwyt komisji turniejowej, gości i innych uczestników turnieju. Za ich wykonanie i nawiązanie tematyczne do pozostałych prac uczennica otrzymała wyróżnienie.
Opiekunem uczennicy był Eugeniusz Oreńczuk nauczyciel przedmiotów cukierniczych.
źródło: ZSZ E.O