Home / Na Sygnale / Wypadek w Okunince: Prokuratura – to było zabójstwo
wypadek

Wypadek w Okunince: Prokuratura – to było zabójstwo

wypadekDo tragedii doszło w nocy z 22 na 23 lipca 2012 w Okunince. Wtedy to prowadzący Hyundaia Krzysztof M. nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z Seatem Jarka. To pierwszy taki przypadek w naszym regionie. Do tej pory nikt nie postawił sprawcom wypadków zarzutu zabójstwa. Za taki czyn odpowie 23-letni Krzysztof M. – Zarzuty dla Krzysztofa M. zostały zmienione. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa – mówi krótko Jolanta Sołoducha, zastępca prokuratora rejonowego we Włodawie.

Śledczy są już niemal pewni, że 23-letni Krzysztof M. specjalnie zjechał na lewy pas i doprowadził do czołowego zderzenia z autem prowadzonym przez 19-latka. Dlatego zdecydowali się zmienić zarzuty.

Jak udało się ustalić Krzysztof M. tuż przed tragedią włożył za szybę swojego auta kartkę z informacją, że „ten samochód się rozbije”. Czy młody mężczyzna planował zabić siebie i swojego pasażera? Tego śledczy nie wiedzą.

Pewne jest to, że w toku śledztwa wyszło na jaw, że 23-latek w chwili wypadku pył pod wpływem alkoholu (miał 1,3 promila w organizmie) i leków z grupy benzodiazopin. Są one stosowane m.in. do doraźnego leczenia nasilonego lęku, bezsenności, łagodzenia objawów odstawiennych w alkoholizmie. W połączeniu z alkoholem mogą nasilać stany depresyjne, a także doprowadzić do śpiączki a nawet śmierci.

Młody mieszkaniec Włodawy nie miał żadnych szans – zginął na miejscu. Próbki pobranej zaraz po wypadku krwi dowiodły, że Krzysztof M. wsiadł za kółko będąc w stanie upojenia alkoholowego – miał we krwi 1,3 promila.

ZOBACZ  : http://tvwlodawa.pl/opuscil-izbe-zatrzyman-i-spowodowal-smiertelny-wypadek/

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

9 odwiedzających teraz
1 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC