Home / Aktualności / Wypadek drogowy w Korolówce
wypadek korolówka1

Wypadek drogowy w Korolówce

W dniu 3 stycznia 2014 r. około godziny 12 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Korolówka. Do zdarzenia wysłane zostały dwa samochody ratowniczo – gaśnicze z JRG Włodawa.

Po przybyciu na miejsce stwierdziliśmy, że jeden z pojazdów znajdował się w rowie, drugi na jezdni. Strażacy wspólnie z ratownictwem medycznym przystąpili do udzielania pomocy ofiarom (3 osoby dorosłe). Przy pomocy sprzętu hydraulicznego wycięliśmy drzwi w Fordzie aby ewakuować poszkodowanego, który samodzielnie nie mógł opuścić pojazdu (Ford był przewrócony).

wypadek korolówka1

Po założeniu kołnierza usztywniającego szyję poszkodowany został włożony na deskę ortopedyczną i wyniesiony z pojazdu a następnie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Następnie pojazd został przewrócony na koła  w celu ograniczenia możliwości wycieku paliwa. Na miejscu zdarzenia obecna była policja która zablokowała ruch pojazdów na trasie.

Jeżeli jesteśmy świadkami wypadku pamiętajmy o tym, żeby w pierwszej kolejności wyjąć kluczyki ze stacyjki pojazdu gdyż paliwo a w szczególności benzyna jest wysoce łatwopalna i może dojść do niekontrolowanego zapłonu i pożaru. Osoby uwięzione w palących się pojazdach mają bardzo małe szanse na przeżycie.

Pamiętajmy także o tym że zapięte pasy bezpieczeństwa i prawidłowo działająca poduszka powietrzna mogą uratować życie nam i naszym bliskim dlatego zawsze zapinajmy pasy bezpieczeństwa.

WIĘCEJ NA STRAŻ POŻARNA WŁODAWA

 

źródło: PSP fot. st. str. Sielaszuk Paweł

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
1 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 12:28 am UTC
Ten miesiąc: 13 o godz. 02-01-2023 12:28 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC