Home / Wyhuśtani przez sąsiadów
tvwlodawa logo

Wyhuśtani przez sąsiadów

Przepadła szansa na pozyskanie 30 tys. zł unijnej dotacji na budowę placu zabaw na osiedlu Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadbużanka” w Woli Uhruskiej. A wszystko przez cztery rodziny, które nie podpisały zgody na budowę placu w pobliżu ich bloku.

 

Żeby otrzymać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Małe Projekty na budowę nowego placu zabaw przy blokach SM „Nadbużanka” w Woli Uhruskiej, trzeba było uzyskać zgodę wszystkich mieszkańców bloku nr 2, przy którym miał powstać plac. Koszt budowy takiego placu to około 30 tys. zł. Spółdzielnia dzięki pomocy urzędu gminy, który obiecał pokryć 10 proc. kosztów inwestycji, miała szansę otrzymać dofinansowanie w wysokości 80 proc. z funduszy europejskich. Spółdzielnia miała dołożyć niespełna 4 tys. zł, czyli grosze. Jednym z warunków pozyskania dofinansowania było jednak uzyskanie zgody na budowę placu od wszystkich mieszkańców bloku nr 2, przy którym miał powstać. Tymczasem cztery z kilkunastu rodzin stanęły okoniem. Dlaczego? Jedne uznały, a przynajmniej tak tłumaczą, że na miejscu, w którym miałby powstać plac zabaw, chcą w przyszłości postawić garaże. Drugie, że plac im jest niepotrzebny, bo nie mają dzieci. – Też nie mam dzieci, ale nie jestem egoistą. To była niepowtarzalna okazja na wybudowanie placu dla wszystkich dzieci praktycznie bez angażowania pieniędzy spółdzielni, niemal za darmo – irytuje się jeden z mieszkańców bloków. Zdziwiony postawą oponentów placu jest również Jan Łukasik, wójt gminy Wola Uhruska. – Uważam, że te rodziny popełniły błąd. Wskazane miejsce przy bloku nr 2 było idealne na plac zabaw. Wcale nie jest powiedziane, że garaże, o jakich myślą ci mieszkańcy, powstaną w tym miejscu. Kiedy na drodze przy rampie kolejowej powstanie droga asfaltowa, wielce prawdopodobne jest, że postawienie przy niej garaży nie będzie możliwe.

Gmina, licząc na przychylność dla inicjatywy wszystkich mieszkańców, wydała na projekt placu zabaw dla spółdzielni 1 tys. zł. – To nie będą pieniądze stracone, bo najwyżej plac powstanie nad Bugiem w pobliżu placówki Straży Granicznej w Woli Uhruskiej – mówi Łukasik.   

Źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

14 odwiedzających teraz
3 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 10:26 am UTC
Ten miesiąc: 93 o godz. 07-11-2024 04:48 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC