Home / Sport / Wybory na piłkarza rundy jesiennej w IV lidze
1IMG_9867

Wybory na piłkarza rundy jesiennej w IV lidze

Runda jesienna IV ligi lubelskiej zakończyła się już ponad tydzień temu. Nadszedł więc czas podsumowań i rozliczeń. Korzystając z okazji chcielibyśmy ogłosić wybory na piłkarza jesieni na tym poziomie rozgrywkowym!

Nominowanych zawodników wybierali ci, którzy znają ich najlepiej – klubowi trenerzy. Każdy ze szkoleniowców został poproszony o wskazanie jednego piłkarza ze swojego zespołu, który jego zdaniem zasłużył na miano najlepszego zawodnika jesieni.

Jak głosować? Wystarczy wybrać pozycję odpowiadającą danemu zawodnikowi w sondzie umieszczonej z prawej strony na stronie głównej.

Nominowani:

AMSPN Hetman Zamość – Patryk Kierepka (bramkarz)
Andrzej Rycak: Patryk miał problemy z kolanem i przez kilka kolejek nie grał. Mimo wszystko to on zasłużył na to miano. Cała defensywa Hetmana grała bardzo dobrze, ale to Patryk w kilku meczach pozwolił nam zachować czyste konto.

Powiślak Końskowola – Mateusz Antoniak (obrońca)
Robert Makarewicz: To pierwszy rok Mateusza w piłce seniorskiej. Jest jeszcze młodzieżowcem. Nigdy nie grał w ustawieniu 3-5-2, a radzi sobie znakomicie. Bezbłędny w defensywie, a do tego bardzo dobry w wyprowadzeniu piłki.

Czarni Dęblin – Piotr Lipka (bramkarz)
Michał Walendziak: Piotr to zawodnik, który przyszedł do nas z wyższej ligi. Widać, że był trenowany metodycznie. Gra na wyższym poziomie, niż ten na którym występuje. Dobrze gra nogami, ma znakomite warunki fizyczne. Do tego jest młody i ciągle się rozwija. Potrafi ustawić zespół.

Lewart Lubartów – Przemysław Kosmala (pomocnik)
Grzegorz Białek: Przemek zdobywał ważne bramki dla naszego zespołu. Dodatkowo jest to nasz najlepszy strzelec. Z siedmiu trafień – mimo nie najwyższego wzrostu – pięć zdobył strzałami głową. To motor napędowy Lewartu.

Orlęta Łuków – Mateusz Łakomy (obrońca)
Stanisław Chudzik: Mateusz to młody chłopak, młodzieżowiec. Przyszedł do nas na początku rundy, ale od razu wpasował się w zespół. Stanowi bardzo silny punkt obrony. Jest mocny fizycznie. Dodatkowo potrafi się pokazać w ofensywie.

Victoria Żmudź – Kamil Sawa (pomocnik)
Piotr Moliński: Kamil prezentował równą formę przez całą rundę. Od samego początku wyróżniał się na tle zespołu. Ponadto jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników. Jest zaangażowany w to co robi i bardzo ambitny. Stanowi dobry wzór do naśladowania dla młodszych zawodników.

Omega Stary Zamość – Rafael Andrade (pomocnik)
Paweł Lewandowski (kierownik Omegi Stary Zamość*): Rafael to najrówniej grający zawodnik w Omedze. Ta równość wiąże się też z jakością. Jego gra opiera się na tytanicznej pracy w drugiej linii. Może nie gra efektownie i nie jest zbyt widoczny, ale to zawodnik niezbędny dla naszego zespołu. Jest szczególnie ważny jeżeli chodzi o organizację gry i przechwyty piłki.

Janowianka Janów Lubelski – Piotr Chmiel (pomocnik/napastnik)
Marek Krzysztoń: Kiedy Piotrek był na boisku – graliśmy dobrze i punktowaliśmy. W każdym meczu sporo dawał drużynie. Jak nie asystował to strzelał bramki. Doskonale wywiązywał się ze swojej roli. Dzięki niemu jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.

Kryształ Werbkowice – Stanisław Rybka (napastnik)
Jacek Szczyrba: Stanisław w czternastu meczach zdobył dziewięć goli. Nie miał takiego spotkania, żeby dwa razy trafił do siatki rywala, tylko w każdym z tych dziewięciu meczów dokładał swoją cegiełkę. Ponadto bardzo dużo pracuje na boisku i jest dla nas ważną postacią.

Orion Niedrzwica Duża – Michał Wołos (obrońca)
Marek Sadowski: Kiedy Michał jest na boisku – nie musimy się martwić o bok obrony. Jest szybki, ambitny, silny i chociaż dopiero dochodzi do siebie po kontuzji, stanowi mocny punkt zespołu. Trzeba pamiętać, że jest jeszcze młodzieżowcem.

Opolanin Opole Lubelskie – Andrzej Fliszkiewicz (pomocnik)
Michał Kuś: Andrzej to uniwersalny zawodnik, który jak trzeba to zagra i w środku obrony. Na boisku jest niezwykle pracowity. Prezentował dobrą, równą formę przez całą rundę jesienną.

Górnik II Łęczna – Paweł Socha (bramkarz)
Maciej Grzywa: Paweł trzymał najrówniejszą formę przez całą rundę. Bronił bardzo dobrze i miał kilka kluczowych interwencji. Jest podporą zespołu. Po nim faktycznie widać, że jest to zawodnik, który znajduje się w kadrze zespołu z T-Mobile Ekstraklasy.

Włodawianka Włodawa – Daniel Polak (bramkarz)
Marek Drob: Daniel wielokrotnie uchronił nas od straty bramek, których i tak straciliśmy za dużo. Wiele razy bronił w sytuacjach, które potem dawały nam punkty. Zawsze jest odpowiedzialny, a dodatkowo sprawny i zwinny.

Łada 1945 Biłgoraj – Marcin Strzelczyk (bramkarz)
Ireneusz Zarczuk: Marcin prezentował najbardziej równą formę ze wszystkich zawodników z naszego zespołu. Bramki, które puszczał nie obciążają jego konta. Dodatkowo w wielu sytuacjach bronił naprawdę przyzwoicie. To jego najlepsza runda od kiedy trenuje pod moimi skrzydłami – niezależnie od klasy rozgrywkowej.

Ruch Ryki – Sebastian Prządka (obrońca)
Paweł Warda: Wybór Sebastiana jest bezapelacyjny. Był podporą linii defensywnej, ciężko sobie wyobrazić naszą obronę bez niego. Przez całą rundę grał na dobrym poziomie.

Grom Kąkolewnica – Emil Chromik (pomocnik)
Daniel Wajszczuk: Emil jest kapitanem naszego zespołu. Jest to piłkarz środka pola, od którego zależy nasza postawa. Jest kreatywny i strzelił najwięcej bramek dla Gromu. Warto podkreślić, że to nie były przypadkowe gole, a piękne trafienia.


* W przypadku Omegi Stary Zamość o głos poprosiliśmy kierownika Pawła Lewandowskiego. Obecny trener – Krzysztof Rysak – w naszej opinii pracuje z zespołem zbyt krótko, aby móc realnie ocenić rundę jesienną.

Głosowanie potrwa do poniedziałku (1 grudnia). Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej zabawie!

źródło: LUBSPORT.PL foto: Krzysztof Skibiński

About TV Włodawa

10 odwiedzających teraz
0 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 12:23 am UTC
Ten miesiąc: 54 o godz. 05-24-2023 11:41 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC