Home / Aktualności / ,,Wszystkich Świętych” – Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności
policja 15

,,Wszystkich Świętych” – Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności

Zbliża się ,,Wszystkich świętych i na drogach powiatu włodawskiego poruszać się będzie zdecydowanie większa liczba pojazdów. W dniach 31 października – 4 listopada br. szczególnie wzrośnie natężenie ruchu pojazdów po głównych szlakach komunikacyjnych, ale również na dojazdach do nekropolii.

 

W celu usprawnienia komunikacji nastąpią zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarzy, dlatego prosimy o szczególną ostrożność i zwiększoną uwagę na znaki drogowe pionowe i poziome. Pieszym natomiast przypominamy o poruszaniu się po chodnikach i przechodzeniu przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.

Na odcinkach dojazdowych do cmentarzy w miejscowościach Uhrusk i Dołhobrody zostaną ustawione znaki A-30 ,,inne niebezpieczeństwo” oraz dwustronne znaki B-36 ,,zakaz zatrzymywania się”.

Apelujemy o wzajemną życzliwość wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policja wzorem lat ubiegłych będzie prowadzić akcję ,,Znicz 2013” dlatego więcej policjantów pojawi się na drogach i w rejonie nekropolii. Stróże prawa będą służyć radą i pomocą, ale wobec uczestników ruchu, którzy w rażący sposób naruszą obowiązujące przepisy ruchu drogowego będą stosowane rygorystyczne środki prawne.

Apelujemy również o zamykanie parkowanych pod cmentarzami samochodów i niepozostawianie w widocznych miejscach, np. na siedzeniach aut, portfeli i torebek. Uważajmy również na podręczne torebki i kieszenie. Każde duże zgromadzenie ludzi, ułatwia zadanie złodziejom kieszonkowym.

źródło: KPP

About TV Włodawa

6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC