Home / Aktualności / Wspólnym frontem o wojewódzką
starostwo

Wspólnym frontem o wojewódzką

Starostowie włodawski, parczewski i bialski oraz wójtowie wielu gmin, przez które przebiega droga wojewódzka nr 812 Włodawa – Wisznice, apelują o jej szybką przebudowę. – Ta droga ma strategiczne znaczenie i jest w naprawdę fatalnym stanie – mówi Wiesław Holaczuk, starosta włodawski.

W najbliższym czasie do Zarządu Województwa Lubelskiego zostanie wysłany apel w tej sprawie. Podpisali go m.in. starostowie: włodawski Wiesław Holaczuk i bialski Tadeusz Łazowski. Ponadto „obiema rękami” pod tą petycją podpisali się wójtowie gmin, przez które przebiega ten odcinek drogi: Podedwórza, Wisznic, Wyryk, Włodawy. 40-kilometrowy odcinek jest w fatalnym stanie. Wielu kierowców nie może po prostu znieść jazdy po tzw. betonówce. A im bliżej z Włodawy do Wisznic, tym wcale nie jest lepiej – mówią kierowcy.

- Ta droga wymaga natychmiastowego remontu – mówi W. Holaczuk, inicjator apelu. – Chodzi nam przede wszystkim o to, by na przyszły rok znalazły się w budżecie województwa choć fundusze na opracowanie dokumentacji. Dobre drogi są wskaźnikiem konkurencyjności naszego regionu. Bez nich nie mamy żadnych szans na zrównoważony rozwój i np. przyciągnięcie turystów.

Przytaczamy treść apelu do przewodniczącego zarządu województwa: „My, gospodarze samorządów, na terenie których przebiega droga wojewódzka nr 812, zwracamy się z wnioskiem o ujęcie w budżecie województwa lubelskiego na rok 2013 przebudowy tej drogi na odcinku Włodawa – Wisznice.

Odcinek drogi wojewódzkiej 812 Włodawa – Wisznice ma niezwykle ważne znaczenie ekonomiczno- społeczne dla naszego terenu. Jest to najkrótsze połączenie ze stolicą oraz północną częścią kraju. Drogą tą odbywa się intensywny ruch towarowy. Stan przedmiotowej drogi ma duże znaczenie dla gospodarczego i turystycznego rozwoju tych terenów. Od przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą płyną ciągłe sygnały dotyczące złej nawierzchni drogi. Podkreślane jest to, że często kontakty biznesowe nie dochodzą do skutku ze względu na brak dobrego połączenia drogowego. Wypoczynek na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim może być alternatywą dla mieszkańców centralnej Polski tylko w przypadku dobrego połączenia drogowego, które pozwoli komfortowo i w dosyć krótkim czasie dotrzeć do celu. Wobec braku takiej możliwości, mieszkaniec stolicy czy północnej części województwa lubelskiego wybierze inne miejsca do wypoczynku.

Korespondencja prowadzona z Zarządem Województwa Lubelskiego oraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie wskazywała na podjęcie działań inwestycyjnych w roku 2013.

Według nas przytoczone wyżej argumenty są wystarczające, aby w roku 2013 rozpocząć prace związane z przebudową tej niezwykle ważnej drogi.”

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

15 odwiedzających teraz
1 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:11 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC