Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Wpłatomat, a nie kasa
sad

Wpłatomat, a nie kasa

Kasa w sądzie jest tylko z nazwy. O wiele lepiej pasuje do niej nazwa wpłatomat o ograniczonym czasie działania. Narzekają na to i petenci, i pracownicy sądu, ale – jak mówi prezes sądu Henryk Kuźma – szans na rozszerzenie jej działalności nie ma, bo nie ma na to pieniędzy.

Kasa we włodawskim Sądzie Rejonowym jest otwarta tylko 4 godziny – od 7.30 do 11.30. Jakby tego było mało, jej funkcja jest bardzo mocno ograniczona – okienko może przyjmować tylko wpłaty, co jest bardzo uciążliwe np. dla świadków wzywanych na wokandę, którym należy się zwrot kosztów podróży. Do ręki swoje pieniądze odzyskać mogą tylko w kasie w sądzie w Lublinie, zaś w pozostałych przypadkach pozostaje wpłata na konto.

WIĘCEJ W NOWYM TYGODNIU

Kolejna uciążliwość dla klientów włodawskiego sądu to brak znaczków sądowych w kasie. Najbliższe miejsce, gdzie można je nabyć, to kasa sądu w Chełmie oddalonym o niemal 60 kilometrów. Ograniczony czas działania oraz jeszcze bardziej okrojone funkcje stawiają pod znakiem zapytania sens działania tego punktu. – Próbowałem w tej sprawie interweniować w Lublinie, zwracałem się o utworzenie chociażby tzw. pogotowia kasowego, ale starania te nie przyniosły rezultatu. Za każdym razem słyszałem, że nie pozwalają na to względy finansowe – mówi SSR Henryk Kuźma, prezes Sądu Rejonowego we Włodawie.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

18 odwiedzających teraz
0 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 02:07 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC