Home / Wpadli po włamaniu
policja-radiowoz-net1

Wpadli po włamaniu

Policjanci z włodawskiej patrolówki zatrzymali 18 – latka, który włamał się do budynku gospodarczego w Korolówce. Mężczyznę ujął dozorca pilnujący budynku. Wraz z nim włamania dokonało dwóch nieletnich. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni będą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Wczoraj około godz. 22 dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego w Korolówce Osadzie. Z wstępnych ustaleń wynikało, że dozorca zauważył 3 młodych mężczyzn, którzy na jego widok zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu za siatką zauważył leżącego mężczyznę i sam ujął włamywacza. Pozostałym sprawcom udało się zbiec.
Dozorca powiadomił policję i sprawdził pomieszczenia. Okazało się, że sprawcy ukradli dwie wiertarki, szlifierkę klucze i apteczkę, uszkodzili zamek i radio w ciągniku. Właściciel oszacował straty na kwotę 3000 złotych.
Ujętym sprawcą okazał się 18 – latek z Korolówki. Policjanci zatrzymali go i ustalili, że razem z nim włamania dokonał jego o 2 lata młodszy brat. Rodzeństwu towarzyszył 15 – latek, któremu kilka dni temu policjanci zabrali wiatrówkę, w związku z tym, że strzelał do mieszkańców Korolówki. W piwnicy rodziny 15 – latka policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z włamania.
18 – latek w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Pokrzywdzony oszacował straty powstałe w wyniku włamania na kwotę 2000 złotych. Całe skradzione mienie zostało odzyskane i wkrótce wróci do prawowitego właściciela. Sprawcy będą musieli naprawić szkodę za zniszczony zamek oraz zniszczone radio – wartość zniszczonego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę 1000 złotych.
Sprawę nieletnich rozpozna Sąd Rejonowy we Włodawie – Wydział Rodzinny i Nieletnich. 18-latkowi grozić może do 10 lat pozbawienia wolności. 
źródło: KPP WŁODAWA


About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
4 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 11:10 pm UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC