Home / Na Sygnale / Wpadli na kradzieży, dwa razy tego samego dnia.
policja

Wpadli na kradzieży, dwa razy tego samego dnia.

policjaTrzech mężczyzn w wieku 25, 37 i 62 lat trzeźwieje w policyjnym areszcie, po tym jak wczoraj dwukrotnie usiłowali dokonać kradzieży metalowych elementów z dawnego wojskowego placu apelowego. Sprawcy zniszczyli konstrukcje ogrodzenia. Za to przestępstwo mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 15 dyżurny włodawskiej Komendy odebrał anonimowe zgłoszenie. Grupa mężczyzn miała niszczyć ogrodzenie na terenie dawnego planu apelowego byłej Jednostki Wojskowej przy ul. Sztabowej we Włodawie. Policjanci włodawskiej patrolówki niezwłocznie przyjechali na miejsce zgłoszenia. Zastali dwóch zmęczonych mężczyzn, którzy wyrywali metalowe barierki. Na ziemi leżało już kilka przygotowanych do wyniesienia metalowych elementów wyposażenia placu. Mężczyźni pełni szczerości wyjaśnili policjantom, że metalowe elementy zamierzali sprzedać na złom. W chwili zatrzymania obaj mieli blisko po dwa promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu niezbędnych czynności zostali zwolnieni.
            Godzinę później policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który w tym rejonie zabrał sprzed budynku metalową kratę. Na miejscu mundurowi napotkali dwóch mężczyzn z których jeden na widok policjantów odrzucił skradziony przedmiot i udawał, że nic się nie stało. Drugi  z mężczyzn niósł metalowe pręty. Okazało się, że są to ci sami mężczyźni, którzy wcześniej niszczyli metalowe elementy. Razem z nimi , jak ustalili policjanci działał trzeci mężczyzna, który zbiegł przed przyjazdem policjantów. Policjanci zatrzymali go w jego domu. W chwili zatrzymania miał blisko 2 i pół promila alkoholu w organizmie. Wszyscy mężczyźni – mieszkańcy Włodawy w wieku 25, 37 i 62 lat trafili do policyjnego aresztu. Trwa wycena dokonanych przez nich szkód. Za zniszczenie mienia i usiłowanie kradzieży mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
KWP

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
2 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC