Home / Aktualności / Wojna między zapaśnikami

Wojna między zapaśnikami

Chcą walczyć i wygrywać.Na koncie mają już kilka sukcesów odniesionych zarówno na mistrzostwach Polski jak i świata Problem w tym, ze nie mają gdzie trenować. Odpowiednie zaplecze ma do tego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ale nikt nie chce udostępnić im sprzętu. Pankration to stowarzyszenie zrzeszające zawodników trenujących różne sztuki walki. Założyli je byli zapaśnicy Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego „Włodawianka”.

Na początku spotykaliśmy się nieformalnie. Kiedy okazało się. ze jest spora grupa młodzieży, która chce z nami trenować, w styczniu 2011 roku, wspólnie z Marcinem Pożniakiem, założyliśmy stowarzyszenie – mówi Przemysław Bielecki.

Pankration Team specjalizuje  się w takich sztukach walki jak: brazylijskie ju jitsu, boks, grappling, kick boxing oraz MMA

.Minęło   dopiero dwa lata, ale już  kilkakrotnie  klubowi zawodnicy brali udział w turniejach rangi ogólnopolskiej i światowej.

Żeby być najlepszym trzeba mieć gdzie i na czym trenować. ale nikt nie chce nam w tym pomoc, a przecież reprezentujemy Włodawę?. Dzięki prywatnym sponsorom i dofinansowaniu Starostwa zakupiliśmy specjalne maty do ćwiczeń. Jedna z firm dofinansowuje nam wyjazdy na zawody. Na razie trenujemy w wynajętym  budynku Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej pomieszczeniu piwnicznym, ale tam nie ma odpowiednich warunków. Chcemy  trenować w MOSiR, który ma bardzo dobry sprzęt; szatnie i prysznice pod którymi po treningu można się wykąpać. Nie żądamy, aby udostępniono nam  to wszystko za darmo, jesteśmy gotowi wynajmować sale  za pieniądze – relacjonuje Bielecki.

Jak mówi, był w tej sprawie u burmistrza Włodawy ale Jerzy Wrzesień odesłał go do dyrektora MOSiR – Burmistrz zaproponował, abym udał się do Janusza Urbańskiego który zarządza MOSiR-em. Dyrektor ośrodka powiedział. ze chętnie wynajmie nam pomieszczenie. problem w tym? ze sprzęt jaki znajduje się w hali należy do zapaśników. Rozmawiałem z nimi. ale ci nawet nie chcą słyszeć o udostępnieniu go nam – dodaje nasz rozmówca. Robert Lenart jeden z trenerów kadry włodawskich zapaśników mówił, ze nie jest to temat do rozmowy przez telefon. Nikt ze mną w tej sprawie nie rozmawiał. Kiedy przenosiliśmy sprzęt do zmodernizowanej hali, Pankration nie był zainteresowany pomocą. A poza tym są jeszcze inne sprawy, ze względu na które tym zawodnikom sprzętu nie udostępnimy. Wspólnie z pozostałymi trenerami chętnie opowiemy o szczegółach. ale nie przez telefon Możemy spotkać się  i porozmawiać – stwierdził Lenart.

źródło: super tydzień TWA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

23 odwiedzających teraz
2 gości, 21 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 06:18 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC