Home / Wojewódzki sukces uczniów SOSW we Włodawie
DSCN2054 755

Wojewódzki sukces uczniów SOSW we Włodawie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie został zakwalifikowany przez Polską Zieloną Sieć do międzynarodowego projektu „ Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”.

W projekcie brały udział klasy gimnazjalne z całej Polski. W pierwszym etapie projektu uczniowie Ośrodka zostali przeszkoleni przez trenera regionalnego, otrzymali materiały oraz multimedialne pakiety edukacyjne, które pomogły wdrożyć temat odpowiedzialnej gospodarki leśnej na zajęciach. W drugim etapie uczniowie przygotowywali kampanię edukacyjno-promocyjną oraz medialną. Działania miały na celu promowanie              i rozpowszechnianie dobrych praktyk w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji drewna             i produktów papierniczych w różnych grupach społeczności lokalnej. Wszystkie ekologiczne przedsięwzięcia zostały uwiecznione na filmie, który stanowił zarazem pracę konkursową.    

     

Z przyjemnością informujemy, że gimnazjaliści Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie zostali zwycięzcami konkursu na szczeblu wojewódzkim. Jury doceniło aktywność i pomysłowość uczniów w realizacji działań ekologicznych               i wybrało Ośrodek  spośród wielu szkół do reprezentowania województwa lubelskiego            w finale ogólnopolskim w Krakowie. Te wszystkie osiągnięcia to wynik rzetelnej                            i systematycznej pracy zarówno nauczycieli jak i ich podopiecznych. Projekt realizowany przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komisję Europejską.                                                                                          Szkolny koordynator projektu: Marta Uźniak.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

5 odwiedzających teraz
1 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC