Home / Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
policja brd

Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego i po torze sprawnościowym oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej to zadania z jakimi zmagali się reprezentanci 19 szkół województwa lubelskiego. Zawodnicy uczestniczyli wczoraj w Finale Wojewódzkim XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych. Zawody rozgrywały się w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie. Wyłonieni wczoraj zwycięzcy będą reprezentować nasze województwo na finale krajowym, który odbędzie się w czerwcu w Katowicach.
Reprezentanci 19 szkół województwa lubelskiego rozwiązywali testy wiedzy z przepisów ruchu drogowego, jeździli po miasteczku ruchu drogowego oraz po rowerowym torze przeszkód i udzielali pierwszej pomocy przedlekarskiej. Wszystko to działo się pod czujnym okiem policjantów ruchu drogowego z KWP w Lublinie oraz KPP we Włodawie. W zawodach sędziowali również przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego w Lublinie.
 Turniej ma na celu m. in. popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego, wiedzy z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz jazdy rowerem.
Na zwycięzców czekały bardzo cenne nagrody, puchary i dyplomy.
Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Drugą lokatę zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krynce, a trzecią uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kocudzy.
Laureaci pierwszego miejsca będą reprezentować nasze województwo na finale krajowym, który odbędzie się w dniach 4-6 czerwca w Katowicach.
 
źródło: KPP WŁODAWA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

15 odwiedzających teraz
2 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC