Home / Aktualności / Włodawskie MPGK zmonopolizowało rynek śmieci
smieci

Włodawskie MPGK zmonopolizowało rynek śmieci

mpgkWłodawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wygrało trzy z czterech przetargów na odbiór śmieci w gminach skupionych w Międzygminnym Związku Celowym. Poza tym będzie wywoziło śmieci z gmin Włodawa i Wyryki. Za obsługę Związku zainkasuje prawie 2,5 mln zł, a niemal drugie tyle dostanie za identyczną usługę od gminy Włodawa. Łączna wartość umów to grubo ponad 4,8 mln zł. 

Przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów ogłoszony przez Międzygminny Związek Celowy we Włodawie rozbity został na cztery sektory. Do każdego z nich ofertę złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Włodawy.

Tylko w sektorze drugim, obejmującym gminy Hanna i Podedwórze MPGK miał konkurenta, z którym zresztą przegrał. Korzystniejszą cenowo ofertę złożyła bowiem spółka EKO -BUG z Kobylan z kwotą 340 tys. zł. W pozostałych gminach związku tj. w Podedwórzu, Sosnówce, Hańsku, Starym Brusie i w gminie miejskiej Włodawa śmieci odbierał będzie MPGK. Umowy z obydwoma wykonawcami zostały podpisane w piątek 28 czerwca i obowiązywać będą do końca 2014 r.

Wcześniej przedsiębiorstwo wygrało identyczne postępowanie w gminie Włodawa, która zapłacić ma aż 2,28 mln zł i w Wyrykach, które śmieci mają kosztować ok. 79 tys. zł, z tym, że umowa zawarta została jedynie na pół roku. Porównując wszystkie te ceny nie sposób nie dojść do wniosku, że sama tylko gmina Włodawa zapłaci za wywóz odpadów niemal tyle samo, ile MPGK zainkasuje za identyczną usługę w samej Włodawie i pięciu innych samorządach razem wziętych, gdzie mieszka kilkukrotnie więcej ludzi.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
1 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 06:18 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC