Home / Aktualności / Włodawski „Skorpion” z medalami !
DSC_5951

Włodawski „Skorpion” z medalami !

Dzięki pomocy finansowej Zarządu Województwa Lubelskiego w Galerii OLIMP 30 listopada 2013 r. w Lublinie przy Al. Spółdzielczości Pracy 38 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Kickboxingu w wersji Kick Light i POINTFIGHTING. Wersja ciągła walki z kopnięciami na uda oraz wersja przerywana na punkty.


W zawodach brało udział 51 zawodników i zawodniczek (w tym 22 dzieci) z 7 klubów. Poziom zawodów był wysoki, a walki odbyły bez kontuzji u zawodników i wszystkie w pełnym wymiarze czasu oraz bez interwencji lekarza. W mistrzostwach brało udział 2 Mistrzów Polski Juniorów (Kiszka i Nitek) i uczestników Mistrzostw Europy. Było również kilku medalistów z Mistrzostw Polski. Wszyscy stoczyli przynajmniej po jednej walce. Gdy nie było przeciwników w danej kategorii wagowej, to walki były towarzyskie z przeciwnikami z sąsiednich kategorii.
Główny organizator był Lubelski Okręgowy Związek Kickboxingu w współpracy z Sportowym Klubem Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.

DSC_5862

Z włodawskiej sekcji kickboxingu i boksu MKS „Mechanik „Włodawa „Skorpion” Najlepiej zaprezentował się w kat.84kg zaprezentował się Przemysław Nowosad uczeń popularnego Modrzewiaka nie dał szans zawodnikowi gospodarzy i po trzech rundach wygrał jednogłośnie na punkty zostając Mistrzem Województwa w kick-light „low-kick” na macie, boks plus kopnięcia powyżej pasa i na uda. Przemek 7 Grudnia zadebiutuje w Mistrzostwach Międzynarodowych w wersji full-conact.

Złoty również zdobyła nasza reprezentantka kraju Beata Rusiecka uczennica pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu straży granicznej w Modrzewskim.

DSC_5927

Srebrny medal i tytuł Wicemistrza zdobył Piotr Romańczuk w kat do 74 kg Juniorów zdołał zwyciężyć pierwszej walce, natomiast w finale uległ zawodnikowi z Janowa Lubelskiego. Srebrny medal zdobył również Paweł Osypiuk w kat. 63 kg w finale przegrywając z zawodnikiem z Ożarowa Mazowieckiego.

Wśród Kadetek zadebiutowała 13 letnia Dominika Jagiełłowicz która wygrała swój pojedynek i zdobyła tytuł Mistrzyni oraz pokaźny Puchar. Gratulacje.

Dużo emocji przyniósł turniej dzieci na miękkie pałki w którym wzięło udział 19 dzieci. Wśród dzieci młodszych 6-9 lat Amelia Olszewska z Hańska zdobyła srebrny medal dzielnie zwyciężając dwie walki i przegrywając dopiero w finale z zawodnikiem Dana Świdnik. Trzecie miejsca zdobyli 6-letni Kuba Paciorkowski, który wygrał swój pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Lublina oraz Aleksander Fajks który był dwukrotnym Mistrzem województwa. Walka Olka budziła wiele kontrowersji ponieważ sędzia punktowy się pomylił o dwa punkty dzięki czemu do finału awansował zawodnik Świdnika.

DSC_5890

Wśród dzieci starszych 9-12 lat tytuł wicemistrzyni zdobyła Monika Konieczna z Włodawy wygrywając dwa pojedynki. Warto wspomnieć że w zawodach startowały również 11-letnia Weronika Weremczuk z Włodawy oraz Jagoda Marciocha które w debiucie zajęły miejsca 5-8. W Pokazach wystąpił 17 letni Mateusz Huczuk który zebrał gromkie brawa od publiczności za swa postawę, Mateusz nie jest w pełni sprawny fizycznie ale pokazał że sport jest dla wszystkich….Gratulacje.

Do zawodów dzieci i młodzież przygotował Sylwester Protas.

Wszystkim dzieciom młodzieży jak i również rodzicom gratulujemy.

Podziękowania dla Dyrektora ZSZ nr 1 i II Lo we Włodawie za udostępnienie busa oraz dla Pana Andrzeja Wysokińskiego i wieloletniego sponsora sekcji Pana Wiesława Blicharskiego właściciela firmy „Handbud”.

Zapraszamy na zajęcia dzieci 6-14 lat. Kontakt 503 641 718

źródło: SP

About TV Włodawa

52 odwiedzających teraz
0 gości, 52 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 55 o godz. 03:47 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 02-07-2023 03:47 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC