Home / Włodawski PKS ma kłopoty
pks

Włodawski PKS ma kłopoty

Włodawski oddział lubelskiego PKS Wschód ma kłopoty finansowe. Firma analizuje rentowność kursów i nie wyklucza redukcji zatrudnienia. Dyrektor oddziału Krzysztof Anisiewicz o sytuacji spółki nie chce się wypowiadać. 

O tym, że finanse przedsiębiorstwa mają się nie najlepiej, świadczy chociażby fakt, że dyrekcja włodawskiego oddziału PKS zwróciła się do władz starostwa powiatowego o rozłożenie na raty opłaty za dzierżawę od Skarbu Państwa 4 ha gruntów. Chodzi o kwotę blisko 22 tys. zł. Starostwo przychyliło się do prośby władz PKS i rozłożyło spłatę na 7 rat. Ponadto Anisiewicz przyznał, że właśnie trwa analiza wszystkich kursów, jakie oddział wykonuje. Te, które przynoszą straty, najprawdopodobniej zostaną zlikwidowane, albo tymczasowo zawieszone. Oznacza to, że w wielu miejscowościach powiatu, i tak już nie najlepsze połączenie z Włodawą i innymi miastami, znacznie się pogorszy. Nieoficjalnie mówi się również o redukcji części etatów wśród załogi.

Prezes Zarządu PKS Wschód Teresa Królikowska ucina na razie wszelkie spekulacje. – Zacznę od zwolnień. Żadnych nie przewiduję, ani teraz, ani w kolejnych latach. Załoga i tak jest już okrojona. A ci, którzy zostali, muszą gdzieś pracować, aby utrzymać rodziny, a naszym zadaniem jest takie gospodarowanie spółką, aby nie przynosiła strat – wyjaśnia. – Jeśli chodzi o Włodawę, jest to jeden z oddziałów, który albo bilansuje się na zero, albo minimalnie wychodzi na plus. 

We wszystkich oddziałach dokonujemy przeglądu rentowności kursów, nie tylko we Włodawie. Odnośnie gruntów, to we Włodawie mamy 4 ha pola. Są to grunty zbędne do działalności transportowej naszej firmy. Od lat próbujemy je sprzedać. Najpierw chcieliśmy pozbyć się ich w całości, potem podzieliliśmy je na mniejsze działki. Chętnych jednak nie ma. Proponowaliśmy władzom miasta, aby je od nas odkupiły, ale burmistrz też nie był zainteresowany – dodaje Królikowska.

Źródło: SUPER TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

11 odwiedzających teraz
1 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 26 o godz. 01:16 am UTC
Ten miesiąc: 26 o godz. 10-05-2023 01:16 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC