Home / Aktualności / Włodawski PiS w oczekiwaniu
pis

Włodawski PiS w oczekiwaniu

1 lutego posłanka Beata Mazurek, wicemarszałek sejmu, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, została nową szefową tej partii w okręgu Zamość – Chełm – Biała Podlaska. Na stanowisku tym zastąpiła zamojskiego posła Sławomira Zawiślaka. W oficjalnym przekazie miało to miejsce w związku z upływem kadencji Zarządu Okręgowego PiS. W nieoficjalnym – że S. Zawiślak nie sprawdził się.


Zmiana szefa struktur PiS w okręgu oznacza najprawdopodobniej również roszady we władzach powiatowych. Szczególnie wrażliwy na tę zmianę może być włodawski PiS. We Włodawie szefem struktur partii jest od kilkunastu lat Wiesław Holaczuk.

Od co najmniej dwóch kadencji jest skonfliktowany z posłanką Beatą Mazurek. Do tej pory „parasol ochronny” nad W. Holaczukiem roztaczał właśnie S. Zawiślak. Obaj należeli do nieformalnej grupy przeciwników wicemarszałek wewnątrz partii.

Teraz, wraz ze zmianą szefa okręgu, pozycja W. Holaczuka radykalnie się zmieniła na jego niekorzyść. Co istotniejsze, ma on już od co najmniej kilku lat niemal jawnego konkurenta do przewodzenia PiS w powiecie. Jest nią Katarzyna Wojtal, ulubienica B. Mazurek, członek zarządu okręgu i od niemal pół roku naczelnik włodawskiej poczty.

O zmianach w strukturach powiatowych PiS dowiemy się zapewne już niedługo. Choć czy będzie to zmiana fundamentalna, czy tylko kosmetyczna, zdecyduje tak naprawdę jedna osoba – wicemarszałek Mazurek.

źródło: Nowy Tydzień (gd)

 

About TV Włodawa

10 odwiedzających teraz
0 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 20 o godz. 10:12 am UTC
Ten miesiąc: 31 o godz. 12-04-2022 10:03 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC