Home / Aktualności / Włodawska kronika koronawirusa
ratusz

Włodawska kronika koronawirusa

PONIEDZIAŁEK, 11 MAJA. Powiat włodawski nadal „zieloną wyspą” – bez zakażenia Covin-19. Do tego maleje liczba osób poddanych kwarantannie domowej (106 osób). W starostwie miała miejsce narada dotycząca niepokojącej sytuacji nad J. Białym. Dzień wcześniej tłumy, korzystając z dobrej pogody, oblegały plaże i miasteczko. Komendant policji, starosta i powiatowy inspektor Sanepidu uzgodnili, że trzeba sytuację monitorować i powiadamiać służby wojewódzkie. Rekordowa temperatura – ponad 26 stopni – spowodowała, że coraz więcej osób jawnie ignoruje nakaz noszenie maseczek w miejscach publicznych. Policja nie ma praktycznie możliwości sprawdzania tego.

WTOREK, 12 MAJA. Nagła zmiana pogody (plus 1 stopień o 8 rano i opady deszczu) spowodowała, że zdecydowanie zmalała liczba spacerujących. Szkoły informują o terminach i zasadach egzaminu maturalnego oraz egzaminu ósmoklasisty. Matury (tylko pisemne) od poniedziałku, 9 czerwca, a egzamin 8-klasisty od 16 czerwca.

ŚRODA, 13 MAJA. Włodawski szpital ciągle otrzymuje pomoc od osób i instytucji w ramach walki z pandemią. W ostatnim czasie otrzymali m.in. maseczki od Lubelskiej Izby Lekarskiej, pulsoksymetry i ciśnieniomierze od NOSG.

CZWARTEK, 14 MAJA. Sesja Rady Gminy Hanna. W tradycyjnej formie, jednak odległości między poszczególnymi radnymi są imponujące. Radni siedzieli jak uczniowie podczas matury. Najnudniejsze było sprawozdanie kierownika GOPS, niektórzy jawnie przysypiali. Włodawskie starostwo wydało komunikat w sprawie bezpieczeństwa nad Jeziorem Białym. Dotyczy on wzmożonych kontroli policji i Sanepidu w czasie nadchodzącego weekendu. Podczas poprzedniego tłumy stanowiły zagrożenie epidemiczne. W Korolówce Wsi nastąpiło oficjalne odebranie prawie 1,5-kilometrwoego odcinka drogi powiatowej.

PIĄTEK, 15 MAJA. W gminie Hańsk miała miejsce pierwsza zdalna sesja Rady Gminy. W porządku obrad była tylko uchwała w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości. Starosta wraz ze służbami dokonał przeglądu pomostów na J. Białym. Niektóre z nich trzeba albo usunąć, albo w błyskawicznym tempie naprawić. Pojawiła się informacja, że włodawskie muzeum zostanie otwarte od najbliższego poniedziałku, 18 maja. Godziny otwarcia: (pn.-pt.) 9-15, (sb.-nd.) – 10-14. Na murze przed wejściem do I LO im. T. Kościuszki pojawił się baner upamiętniający setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Do tego najważniejsze daty w historii jego życia. Wciąż powiat włodawski bez stwierdzonego zakażenia koronawirusem. Tak musi zostać! W kwarantannie domowej jest 120 osób. źródło: Nowy Tydzień (pk)

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
2 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC